Dziewiętnastu serbskich zawodników rozpoczęło przygotowania do mistrzostw Europy

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Serbii, Slobodan Kovač, powołał dziewiętnastu zawodników, którzy w Belgradzie będą się przygotowywać do zbliżających się mistrzostw Europy. Serbowie treningi rozpoczęli 20 sierpnia, a w planach mają między innymi mecze kontrolne z reprezentacją Słowenii, która jest jednym z gospodarzy wrześniowego turnieju.

 

Serbowie w ostatnim czasie przeżywają ciężki okres. Po tym jak podczas sierpniowego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich nie udało im się wywalczyć biletu do Tokio z posadą pierwszego szkoleniowca kadry narodowej pożegnał się Nikola Grbić. W jego miejsce włodarze Serbskiej Federacji Siatkówki zdecydowali się zatrudnić innego byłego utytułowanego zawodnika, Slobodana Kovača, o czym więcej możecie przeczytać TUTAJ.

 

Przed Kovačem trudne zadanie. Serbowie mają bowiem przed sobą mistrzostwa Europy, które we wrześniu rozegrane zostaną w czterech krajach: Słowenii, Belgii, Francji oraz Holandii. W ramach przygotowań do mistrzostw Europy podopieczni trenera Slobodana Kovača będą trenować na własnych obiektach oraz rozegrają mecze sparingowe z reprezentacją Słowenii. Serbscy zawodnicy swoje mecze fazy grupowej rozgrywać będą w Brukseli i Antwerpii, a ich rywalami na tym etapie turnieju będą Niemcy, Belgowie, Słowacy, Hiszpanie oraz Austriacy. Grupa, do której trafili reprezentanci Serbii nie należy do najłatwiejszych. Warto zaznaczyć, że na ostatnich mistrzostwach Starego Kontynentu Niemcy zostali wicemistrzami, a Belgowie zajęli czwarte miejsce. Serbowie z kolei turniej rozgrywany w Polsce zakończyli z brązowym medalami.

 

Biorąc pod uwagę nieudane kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich, we wrześniowym czempionacie Serbowie będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o medale.

 

Serbowie do mistrzostw Europy przygotowują się w następującym składzie:

Rozgrywający: Nikola Jovović, Aleksa Batak, Vuk Todorović

Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Dražen Luburić, Božidar Vučićević

Środkowi: Srećko Lisinac, Petar Krsmanović, Aleksandar Okolić, Marko Podraščanin, Stevan Simić

Przyjmujący: Uroš Kovačević, Marko Ivović, Nemanja Petrić, Lazar Ćirović, Milan Katić, Miran Kujundžić

Libero: Neven Majstorović, Nikola Peković

 

 

 

Źródło: http://www.ossrb.org/opracowanie własne