Vital Heynen podał szeroki skład Polaków na Puchar Świata

Reprezentacja Polski ma przed sobą jeszcze dwie imprezy. We wrześniu Polacy zagrają w mistrzostwach Europy, a zaraz po ich zakończeniu wystartują w Pucharze Świata w Japonii. Wiemy już kogo trener Vital Heynen desygnował do gry na ostatniej imprezie tego sezonu kadrowego. Na liście szkoleniowca znalazł się m.in. powracający do pełni sił po kontuzji Bartosz Kurek.

 

Karty odkryte

 

Chociaż docelowy turniej będący głównym celem reprezentacji Polski przeszedł już do historii, dla siatkarzy nie jest to jeszcze koniec sezonu kadrowego. We wrześniu rozpoczną się bowiem w czterech krajach mistrzostwa Europy, a z początkiem października siatkarze wezmą udział w kończącym tegoroczne rozgrywki kadrowe Pucharze Świata. Trener Vital Heynen już teraz podał szeroki, 25-osobowy skład reprezentacji Polski, który został przewidziany do gry w turnieju w Japonii. Wśród powołanych znalazł się m.in. Rafał Szymura,dla którego będzie to pierwszy w tym sezonie kontakt z kadrą, Bartłomiej Lemański, który występował z reprezentacją Polski na Uniwersjadzie w Neapolu czy powracający po kontuzjach Michał Szalacha i Bartosz Kurek.

 

Skład reprezentacji Polski na Puchar Świata

 

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj

 

Środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Michał Szalacha,

 

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz

 

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon Venero, Piotr Łukasik, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka

 

Libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

 

Źródło: www.pzps.pl / opracowanie własne