Gdańszczanie wrócili do treningów. Winiarski: „Zawodnicy są w bardzo dobrej formie”

Podobnie jak wiele plusligowych zespołów, również Trefl Gdańsk rozpoczął w poniedziałek przygotowania do rozgrywek 2019/2020. Gdańszczanie pierwszy mecz w PlusLidze rozegrają 27 października, a w czasie jaki do niego pozostał drużyna będzie chciała wypracować optymalną formę, rozgrywając również mecze sparingowe.

 

Powoli budować formę 

 

Trefl Gdańsk rozpoczął przygotowania od rutynowych badań, a już kilka godzin później zawodnicy spotkali się w ERGO Arenie. Jak mówi szkoleniowiec gdańskiego zespołu, Michał Winiarski, w ciągu najbliższych tygodni zawodnicy będą pracować nad przygotowaniem fizycznym oraz motorycznym. W połowie września Trefl Gdańsk rozegra pierwsze mecze kontrolne. Natomiast zmagania w lidze gdańszczanie rozpoczną 27 października od meczu przeciwko PGE Skrze Bełchatów. „Pierwszy okres przygotowań oznacza dużo pracy fizycznej w siłowni, ale pojawią się też technika połączona razem z wytrzymałością. Pierwsze sparingi zaczniemy w połowie września z drużyną z Suwałk, a od końca września do startu rozgrywek każdy weekend będzie wypełniony grami kontrolnymi. W niedzielę 27 października zaczynamy już to, na co wszyscy czekają najbardziej” – powiedział Michał Winiarski. Część z gdańskich zawodników w okresie między sezonami wzięła udział w rozgrywkach reprezentacyjnych. Marcin Janusz w Lidze Narodów, Paweł Halaba, Bartosz Filipiak i Łukasz Kozub w Uniwersjadzie, a Mateusz Janikowski trenował z reprezentacją Polski juniorów. Natomiast cały zespół już w czerwcu dostał indywidualne plany treningowe, które zostały przygotowane przez sztab szkoleniowy. W najbliższych dniach siatkarze przejdą testy, których wyniki zostaną porównane do tych przeprowadzonych w czerwcu. Z moich obserwacji podczas tego pierwszego treningu, który mieliśmy w siłowni wynika, że zawodnicy są w bardzo dobrej formie. Szczegółowe pomiary będziemy przeprowadzać jednak jutro i w środę” – mówił Michał Winiarski.

 

 

Jeszcze nie w komplecie

 

Do przygotowań jak na razie przystąpiło dwunastu zawodników, ale jak podkreśla sztab szkoleniowy jest to komfortowa grupa. W szeregach Trefla Gdańsk brakuje Pablo Crera oraz Rubena Schotta. Argentyńczyk dołączy  jednak do zespołu już w przyszłym tygodniu. Natomiast Ruben Schott wróci do drużyny po zakończeniu zmagań o mistrzostwo Europy. Trefl Gdańsk jest jednym z nielicznych zespołów, w których przygotowania rozpoczęła tak duża grupa zawodników. „Jest nas 12-stu, ale jest to jak najbardziej optymalna liczba, tym bardziej, że Pablo Crer dotrze do nas już niebawem. Oczywiście dostanie jeszcze kilka dni wolnego na aklimatyzację, ponieważ podróż z Argentyny i zmiana czasu mogą wymagać chwili odpoczynku. Z końcem sierpnia zaczniemy już jednak trenować w 13-stu i będziemy czekali na Rubena Schotta” – dodał Michał Winiarski.

 

 

 

Źródło: http://www.treflgdansk.pl/opracowanie własne