Volleyball Nations’ League 2024, półfinał: Polska – Francja (galeria zdjęć)

Więcej zdjęć z meczu możecie obejrzeć TUTAJ.

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Siatkarskiej Ligi Narodów zmierzyły się reprezentacje Polski i Francji. W mecz nieco lepiej weszli podopieczni trenera Nikoli Grbicia, którzy wygrali pierwszego seta 25:22. Kolejna partia zakończyła się takim samym wynikiem, ale na korzyść aktualnych mistrzów olimpijskich. Również trzecia odsłona rozstrzygnęła się w końcówce, ale ze zwycięstwa cieszyć mogli się Trójkolorowi. Polacy wrócili do gry w czwartym secie, wygrywając go. O ostatecznym rezultacie zadecydować musiał tie-break, w którym po grze na przewagi triumfowali Francuzi i to oni powalczą o złoty medal Ligi Narodów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu autorstwa Dominiki Chmury.

Polska – Francja 2:3 (25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 16:18)

Reprezentacja Polski: Tomasz Fornal, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Bołądź, Wilfredo Leon, Norbert Huber, Marcin Janusz, Jakub Popiwczak (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Paweł Zatorski (libero), Jakub Kochanowski

Reprezentacja Francji: Benjamin Toniutti, Joris Seddik, Trevor Clevenot, Yacine Louati, Nicolas Le Goff, Jean Patry, Jenia Grebennikov (libero) oraz Earvin Ngapeth, Antoine Brizard, Quentin Jouffroy, Theo Faure