Memoriał Wagnera: Polacy z pierwszym zwycięstwem

W swoim pierwszym spotkaniu XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentanci Polski podejmowali Irańczyków. Mecz ten potoczył się po myśli podopiecznych trenera Nikoli Grbicia, którzy pokonali rywali w trzech setach.

Premierowa odsłona spotkania rozpoczęła się po myśli podopiecznych trenera Nikoli Grbicia, którzy już na początku tego seta osiągnęli czteropunktowe prowadzenie (6:2). Polacy nie wstrzymywali ręki w polu serwisowym oraz w ataku, dzięki czemu cały czas utrzymywali przewagę (12:9). Skuteczne zagrania Irańczyków doprowadziły do tego, że zdołali oni odrobić część strat i zbliżyć się do rywali (13:14), a jedną akcję później na tablicy wyników widniał remis (14:14). Polacy szybko ponownie osiągnęli prowadzenie (16:14), a w decydującą część seta wchodzili z pięcioma „oczkami” więcej od przeciwników (20:15). Ostatecznie partia ta zakończyła się rezultatem 25:19 na korzyść reprezentantów Polski.

Kolejna odsłona spotkania rozpoczęła się od dwupunktowej przewagi Irańczyków (2:0, 4:2). Polacy jednak szybko doprowadzili do wyrównania (4:4), a za chwilę to oni mieli dwa „oczka” więcej od rywali (7:5). Dzięki mocnej zagrywce przyjezdni szybko spowodowali, że na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (11:11), ale podopieczni trenera Grbicia szybko odwrócili wynik na swoją korzyść (13:11). W środkowej części seta biało-czerwoni utrzymywali czteropunktowe prowadzenie (15:11). Irańczycy nawet na moment nie odpuszczali i w decydującą część partii zespoły wkraczały przy stanie 20:18 na korzyść Polaków. W końcówce odsłony goście zdołali odwrócić je losy, doprowadzając do remisu, a chwilę później mieli przewagę (22:20). Kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 24:24 jasne stało się, że o wygranej zadecyduje gra na przewagi.  Ostatecznie set ten zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Nikoli Grbicia (28:26).

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie kilkupunktowej zaliczki, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis (4:4, 8:8). Jako pierwsi dwa „oczka” przewagi osiągnęli Polacy (10:8), a chwilę później powiększyli ją (13:9). W środkowej części odsłony prowadzenie podopiecznych trenera Nikoli Grbicia wynosiło pięć punktów (16:11). Biało-czerwoni wraz z kolejnymi akcjami zmierzali do zwycięstwa w secie (18:12). W decydujący fragment partii drużyny wkraczały przy stanie 20:15 na korzyść gospodarzy. Uzyskanego prowadzenia Polacy nie wypuścili już do końca i wygrali tego seta 25:17 i całe starcie 3:0.

Polska – Iran 3:0 (25:19, 28:26, 25:17)

Polska: Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Tomasz Fornal, Grzegorz Łomacz

Iran: Milad Ebadipour, Amir Hossein Toukhteh, Saber Kazemi, Amirhossein Esfandiar, Aliasghar Mojarad, Mohammad Taher Vadi, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Mahdi Jelveh, Javad Karimi, Amin Esmaeilnezhad