Alen Pajenk: „Mistrzostw będą znakomitą promocją siatkówki w naszym kraju”

Siatkarze reprezentacji Słowenii mają za sobą Ligę Narodów, ale przed nimi najważniejsza impreza tego sezonu, której będą współgospodarzami. „Cieszymy się, że część mistrzostw świata odbędzie się w Słowenii, w naszym domu” – mówił w rozmowie z Czasem Siatkówki Alen Pajenk.

Pierwszym celem podopiecznych trenera Marka Lebedewa w tym sezonie reprezentacyjnym było znalezienie się wśród ośmiu najlepszych drużyn fazy interkontynentalnej Ligi Narodów i zagranie w turnieju finałowym, który odbędzie się w Bolonii. Niestety Słoweńcy w pierwszy etapie wspomnianej wcześniej imprezy uplasowali się na dziesiątym miejscu i nie pojadą do Włoch.  „Naszym celem był finał Ligi Narodów w Bolonii, ale od samego początku wiedzieliśmy, że będziemy mieli w kadrze kilku nowych, młodych zawodników, którzy muszą wkomponować się w drużynę.  Pierwszy skład jest trochę bardziej wypoczęty. Dzięki temu ostatniemu turniejowi poniekąd wiemy, gdzie jesteśmy i że jeszcze dużo pracy nas czeka przed pierwszy meczem mistrzostw świata” – podsumował fazę interkontynentalną Alen Pajenk.

Głównym celem podopiecznych trenera Marka Lebedewa, podobnie jak pozostałych drużyn, są mistrzostw świata. „To oczywiście nasz główny cel. Wcześniej był to co prawda turniej w Bolonii, ale jest jak jest. Teraz musimy trochę odpocząć i rozpocząć nasze przygotowania od nowa” – mowił środkowy. Dodatkową motywacją dla Słoweńców jest fakt, że będą oni współgospodarzem turnieju, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września. „Na początku mistrzostwa świata miały odbyć się w Rosji. Cieszymy się jednak, że część tego turnieju odbędzie się w Słowenii, w naszym domu. To jest dla nas bardzo ważne, ponieważ widzieliśmy podczas mistrzostw Europy, których byliśmy gospodarzami, że da się zapełnić halę, że ludzie naprawdę uwielbiają siatkówkę podobnie jak w Polsce. Nie możemy się już doczekać tych mistrzostw” – zaznaczył Alen Pajenk, dodając, że zbliżający się turniej będzie idealną okazją do popularyzacji siatkówki w Słowenii: „Mistrzostw świata będą znakomitą promocją tego sportu w naszym kraju, ponieważ nie ma nas wielu i w siatkówkę nie gra się tak często. Mam nadzieję, że na meczach będzie jak najwięcej ludzi, którzy będą kibicować, a niektórzy moze zaczną grać w siatkówkę”.

Z Alenem Pajenkiem rozmawiała Izabela Piasecka