Tomasz Fornal: „Każdy chce jechać i walczyć o medale”

Podopieczni trenera Nikoli Grbicia pierwszy etap siatkarskiej Ligi Narodów zakończyła na drugim miejscu, w ostatnim meczu pokonując Słoweńców. „Może to wyglądać dużo lepiej” – mówił po ostatnim spotkaniu przyjmujący reprezentacji Polski, Tomasz Fornal.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli starcie z podopiecznymi trenera Marka Lebedewa, wygrywając w pierwszym secie 25:14. Biało-czerwoni prezentowali się od rywali lepiej w każdym elemencie i ostatecznie zwyciężyli w tym meczu 3:1, oddając rywalom jedynie trzecią partię. Tomasz Fornal we wcześniejszych setach pojawiał się na boisku zadaniowo, a od początku na placu gry pojawił się w czwartym. „Sądzę, że w jakimś stopniu trzeciego i czwartego seta moglibyśmy zacząć w takim samym zestawieniu i nie wiadomo jak to by się potoczyło” – powiedział po meczu wspomniany wcześniej przyjmujący, który w tym spotkaniu zdobył siedem punktów w tym sześć atakiem i jeden blokiem.  

Zawodnik Jastrzębskiego Węgla i reprezentacji Polski wspomniał, że wraz z trenerem Nikolą Grbiciem sporo czasu spędzili na analizowaniu gry Fornala, który cały czas pracuje nad elementami, które wymagają doszlifowania. „Jakiś czas temu razem z trenerem analizowaliśmy moją grę w ataku. Widział, że mogę poprawić pewne elementy i kwestie techniczne. Na początku nie wychodziło to tak, jakbym chciał, był problem z zagrywką. Trener wyjaśniał mi, że to jest proces, a nie chip z Matrixa, który się wkłada i wszystko od razu potrafi. To jest proces i są potrzebne powtórzenia. Cieszy mnie to, że ciężkim treningiem udało się to zrobić w taki sposób, jak przedstawił mi trener” – tłumaczył Tomasz Fornal, dodając: „Cieszę się, że trener dał mi cenne wskazówki. Czasami rzeczywiście nie dostrzegałem tego, w jaki sposób mógłbym poprawić swój atak, ale nadal nie jest tak, jakbym chciał, żeby to wyglądało. Może to wyglądać dużo lepiej, a powtórzenia, które wykonujemy pokazują, że idziemy w dobrym kierunku”.

Przed siatkarzami reprezentacji Polski turniej finałowy Ligi Narodów, który odbędzie się w Bolonii. Biało-czerwoni zapowiadają, że do Włoch jadą walczyć o medale. „Na pewno będzie to pierwszy poważniejszy sprawdzian, który pokaże nam w jakim jesteśmy miejscu. Myślę, że nikt z nas nie wyobraża sobie, żeby odpaść w ćwierćfinale. Każdy chce jechać i walczyć o medale. Nie graliśmy całej Ligi Narodów tylko po to, żeby się zakwalifikować, bo to nie był nasz cel” – zaznacza Fornal.

Źródło: Informacja własna