Bartosz Kurek: „Myślę, że jeszcze nie dotknęliśmy naszego maksimum”

Reprezentanci Polski na zakończenie pierwszej części siatkarskiej Ligi Narodów w czterech setach pokonali Słoweńców. „Do momentu, kiedy ostatnia piłka nie spadła na parkiet musieliśmy mocno walczyć o to zwycięstwo” – mówił po tym spotkaniu kapitan biało-czerwonych, Bartosz Kurek.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli mecz z reprezentacją Słowenii, pokonując ją w pierwszym secie 25:14. Podopieczni trenera Marka Lebedewa do gry wrócili w trzeciej odsłonie, którą wygrali. Ostatecznie jednak starcie to zakończyło się po myśli gospodarzy. „Nie było tak, że w jakimkolwiek momencie tego meczu mieliśmy go pod kontrolą, bo Słoweńcy cały czas wracali nawet jeśli mieliśmy dużą przewagę. Do momentu, kiedy ostatnia piłka nie spadła na parkiet musieliśmy mocno walczyć o to zwycięstwo. Fajnie, że nam się udało, bo przeciwnik naprawdę jest z najwyższej półki” – powiedział po zakończonym pojedynku Bartosz Kurek.

Podczas turnieju, który rozgrywany był w Ergo Arenie Polacy musieli uznać wyższość reprezentacji Iranu, która wygrała z gospodarzami po tie-breaku. Podczas turnieju finałowego Ligi Narodów podopieczni trenera Nikoli Grbicia ponownie zmierzą się z Irańczykami. „Na każdego wyszlibyśmy tak samo zmotywowani, bo dobrze wiemy czego się spodziewać. Wiemy, że jeżeli nie wejdziemy na swoje najwyższe obroty to nie możemy nawet marzyć o wygranej. Myślę, że to będzie wyrównane spotkanie i że uda nam się wyjść z niego zwycięsko” – zapowiedział Kurek.

Kapitan reprezentacji Polski podkreślił również, że szczyt formy ma przyjść dopiero na najważniejsze mecze tego sezonu kadrowego, które dopiero przed biało-czerwonymi. „Myślę, że jeszcze nie dotknęliśmy naszego maksimum. Czasami potrafimy to zaprezentować przez chwilę i wtedy jest naprawdę miło, ale musimy te fragmenty wydłużać do tego, żeby wygrywać mecze na najwyższym poziomie” – powiedział Kurek, dodając: „Najważniejsze mecze są dopiero przed nami. Wszyscy wiemy, jak przebiegał poprzedni sezon i mogliśmy z niego wyciągnąć wnioski, a ten jest jeszcze w trakcie”.

Źródło: Informacja własna