Torey DeFalco dołącza do Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zakończeniu sezonu 2021/2022 przystąpiła do budowania składu na kolejne rozgrywki. Włodarze klubu poinformowali, że do zespołu dołącza Torey DeFalco, który ostatni rok spędził w Olsztynie. 

Z Warmii i Mazur na Podkarpacie

Torey de Falco do Polski trafił po dwóch latach spędzonych we włoskim Tonno Callipo Vibo Valentia, jednak z tym zespołem nie zanotował spektakularnych wyników. Wcześniej przez cztery lata występował w Long Beach State University, z którym zdobył cztery medale National Collegiate Athletic Association – dwa złote i dwa brązowe. Warto podkreślić, że na swoim koncie ma także nagrody wywalczone z reprezentacją zarówno w kategorii młodzieżowej – Mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Kadetów, jak i seniorskiej – brązowy medal Ligi Narodów, wicemistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów oraz brązowy medal w Pucharze Świata. 

W sezonie 2021/2022 dołączył do zespołu Indykpolu AZS-u Olsztyn, w którym zaprezentował się z dobrej strony. Wielokrotnie udowodnił swoją wartość na boisku, będąc liderem zespołu, a ostatecznie razem z nim zajął szóste miejsce. Teraz Torey DeFalco postanowił zmienić barwy klubowe, jednak nie rozstaje się z Plusligą. W sezonie 2022/2023 będzie występował w Asseco Resovii Rzeszów. 

Jasny cel – walka o najwyższe cele

Rzeszowianie minione rozgrywki zakończyli na piątej lokacie po ponownych dużych zmianach przed jego rozpoczęciem. Drużyna od kilka lat chce wrócić na ligowy szczyt i nie inaczej jest w kontekście przyszłego sezonu. Włodarze budują optymalny skład, który pomoże w realizacji tych celów, a dużym wzmocnieniem dla zespołu ma być amerykański przyjmujący, który jest kolejnym pozyskanym przez rzeszowian graczem. Wcześniej do drużyny dołączyli Tomasz Piotrowski, trener Giampaolo Medei, a także trener przygotowania fizycznego, Gabriele Dedda Po rozgrywkach 2021/2022 odeszli zaś: trener Marcelo Mendez, Nicolas Szerszeń, Sam Deroo, Paweł Woicki, Timo Tammemaa, Rafał Buszek, a także trener przygotowania fizycznego Francesco Cadeddu.

Źródło: www.assecoresovia.pl / opracowanie własne