Dawid Konarski nadal Jurajskim Rycerzem

Dawid Konarski do Zawiercia przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 i jak poinformowali włodarze Aluron CMC w kolejnych rozgrywkach atakujący w dalszym ciągu będzie bronić barw Jurajskich Rycerzy.

Dawid Konarski na ligowych parkietach debiutował jako zawodnik ówczesnej Delcety Bydgoszcz, gdzie występował do 2013 roku. W kolejnych sezonach atakujący stanowił o sile czołowych zespołów jak Asseco Resovia Rzeszów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy Jastrzębski Węgiel, a w swoim dorobku ma trzy mistrzostwa Polski, dwa srebrne oraz brązowy medal rozgrywek. Dodatkowo w 2015 roku, wraz z rzeszowskim zespołem, Dawid Konarski zajął drugie miejsce w Lidze Mistrzów. Atakujący ma na swoim koncie także grę w lidze tureckiej, natomiast w sezonie 2020/2021 reprezentował Cerrad Enea Czarnych Radom, jednak tamtych rozgrywek Dawid Konarski nie może zaliczyć do udanych. W poszukiwaniu szansy na odbudowę dobrej formy siatkarz przeniósł się do Zawiercia, gdzie szybko stał się podstawowym atakującym Jurajskich Rycerzy.

Dobra postawa Dawida Konarskiego oraz zadowolenie obu stron ze współpracy spowodowało, że kontrakt reprezentanta Polski z Aluron CMC Wartą Zawiercie został przedłużony. „Bardzo chciałbym podziękować kibicom za emocje dostarczane przez cały sezon, wspieranie nas na wyjazdach. Szczególnie dziękuję za doping we własnej hali, bo to, co stworzyliśmy, zostanie zapamiętane nie tylko przez nas samych, ale także przez całą społeczność ligi i inne drużyny. Musimy to kontynuować. Nie będzie lekko, bo poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale wspólnymi siłami będziemy dalej iść tą drogą i z sezonu na sezon robić postępy. Zawsze jest możliwość do robienia progresu i tego nam wszystkim życzę” – mówił atakujący po podpisaniu kontraktu. Zadowolenia z przedłużenia nowej umowy z siatkarzem nie ukrywał również prezes zespołu z Zawiercie, Kryspin Baran: „Gdy Konar trafiał do nas przed rokiem po sezonie w Radomiu, ruch ten nie spotkał się ze zbyt przychylnymi recenzjami. Być może to właśnie podsyciło w nim ogień, który uwolnił z pełną mocną w najważniejszych momentach sezonu. Pomógł w tym ogromny profesjonalizm oraz ciężka i efektywna praca pod okiem naszego sztabu. Rola Dawida nie tylko na boisku, ale i w szatni była nie do przecenienia. Wnosił wielką wartość zarówno wtedy, gdy ciężar gry był przerzucony na lewe skrzydło, jak i w momentach, gdy to on musiał pociągnąć drużynę jako lider. Osiem statuetek MVP, z czego cztery tylko w fazie play-off, mówią same za siebie. Przedłużenie umowy było więc jednym z naszych priorytetów i cieszę się, że szybko doszliśmy do porozumienia”. Podwójny Mistrz Świata to kolejny siatkarz, który zdecydował się na pozostanie w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ponieważ jeszcze w trakcie trwania rozgrywek na taki krok zdecydował się Uroš Kovačević, a także Miguel Tavares. Ponadto do zespołu z Zawiercia dołączyli: Santiago Danani, Bartosz Kwolek i trener Michał Winiarski. Z klubem natomiast pożegnali się:  Facundo Conte, Michał Żurek, Patrykiem Niemiec i Dominik Depowski.

Źródło: http://www.aluroncmc.pl /opracowanie własne