Marcin Komenda rozgrywającym LUK Lublin

Włodarze LUK Lublin nie zwalniają tempa w budowaniu składu na nadchodzące rozgrywki ligowe. W poniedziałek oficjalnie poinformowali o zakontraktowaniu Marcina Komendy, który na Lubelszczyznę przenosi się z Nysy.

Kolejne wyzwania

Marcin Komenda swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w drużynie Hutnika Dobry Wynik Kraków, a następnie przez rok reprezentował barwy AKS-u Resovii Rzeszów (2012-2013), zaś w latach 2013-2015 bronił barw SMS-u PZPS Spała. Jego pierwszym klubem w karierze seniorskiej był Effector Kielce, skąd po dwóch latach przeniósł się do ekipy GKS-u Katowice. Po dwóch latach ponownie postanowił zmienić barwy klubowe, podpisując kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów, gdzie występował przez rok, natomiast ostatnie dwa lata spędził w zespole PSG Stali Nysa. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwania w ekipie LUK Lublin. „Sport często weryfikuje, ale mam nadzieję, że nas zweryfikuje pozytywnie i będziemy cieszyli kibiców i wszystkich ludzi, którzy trzymają kciuki za nasz zespół. Musimy sobie stawiać cele i każdy musi stawiać sobie indywidualne cele, ale najważniejsze, byśmy szli w jednym kierunku” – mówił Marcin Komenda po podpisaniu kontraktu.

Ogranie nie tylko ligowe

Warto podkreślić, że Marcin Komenda na swoim koncie ma również doświadczenie reprezentacyjne. W 2019 roku razem z biało-czerwonymi wywalczył brązowy medal Ligi Narodów, a także w tym samym roku sięgnął z nimi po brąz mistrzostw Europy oraz drugie miejsce w Pucharze Świata. Ponadto w 2018 roku wygrał z reprezentacją Polski Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Doświadczenie rozgrywającego będzie zatem pomocne w osiągnięciu celów zespołu. „Znam Marcina od wielu lat. Zawsze potrafił swoją postawą odpłacać za okazywane mu zaufanie. Z ogromną satysfakcją obserwowałem jego postępy i sukcesy. To siatkarz, który wcześnie ujawnił swój potencjał, ale wiem, że nadal go nie wyczerpał. Jestem przekonany, że w Lublinie odnajdzie warunki do wspierania drużyny pełnią swoich możliwości” – ocenił trener Dariusz Daszkiewicz. Zadowolenia z pozyskania rozgrywającego nie ukrywał także prezes lublinian, Maciej Krzaczek: „Marcin znakomicie wpisuje się charakterystykę siatkarzy, których zapraszamy do Klubu: cechuje go ambicja, by czarować grą na miarę jego potencjału i dążenie do rozwoju. Ogromne znaczenie ma dla nas jego zdolność do współpracy ze znakomitymi Siatkarzami, której dowiódł między innymi w Reprezentacji Polski”.

Przypomnijmy, że zespół z Lublina minione, debiutanckie rozgrywki PlusLigi zakończył na jedenastym miejscu, a niedługo po ich zakończeniu władze klubu rozpoczęły pracę nad budową silnego składu, który w sezonie 2022/2023 ma walczyć o jak najlepsze wyniki. Do tej pory lublinianie oprócz Marcina Komendy pozyskali Nicolasa Szerszenia, Damiana Hudzika i Cristiano Torelli Mello Tavaresa. Kontrakty z klubem zdecydowali się przedłużyć trenerzy Dariusz Daszkiewicz i Maciej Kołodziejczyk, a ponadto: Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Jakub Wachnik, Konrad Stajer, Mateusz Jóźwik, Dustin Watten, Szymon Romać oraz Szymon Gregorowicz. Z zespołem zaś pożegnali się: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Bartosz Filipiak, Szymon Bereza, Igor Gniecki i Jakub Strulak.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne