Reprezentant Argentyny zagra w Aluronie CMC Warta Zawiercie

Włodarze Aluronu CMC Warty Zawiercie poinformowali, że kolejnym Jurajskim Rycerzem został reprezentant Argentyny – Santiago Danani. Brązowy medalista ostatnich Igrzysk Olimpijskich na pozycji libero zastąpi Michała Żurka. 

Santiago Danani swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w 2014 roku i od tego czasu doświadczenie zbierał w rodzimej lidze, skąd przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 przeniósł się do włoskiej Serie A. We Włoszech reprezentował barwy zespołu z Padwy, gdzie spędził trzy lata. Natomiast rozgrywki 2021/2022 Santiago Danani spędził w niemieckim Berlin Recycling Volleys, z którym wywalczył między innymi Superpuchar kraju. Libero to również jeden z filarów reprezentacji Argentyny, która przed rokiem sięgnęła po brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Dodatkowo Argentyńczycy, z Santiago Dananim w składzie, dwukrotnie sięgnęli po wicemistrzostwo Ameryki Południowej, a siatkarz w obu turniejach wybierany był najlepszym libero zawodów.

W nadchodzącym sezonie ligowym Santiago Danani przeniesie się do PlusLigi, gdzie zasili szeregi Aluronu CMC Warty Zawiercie. „To ścisła światowa czołówka na pozycji libero, co udowadnia w rozgrywkach reprezentacyjnych. Był jednym z głównych autorów sensacyjnego medalu olimpijskiego dla Argentyny. Jestem przekonany, że jedynie specyfika siatkarskiego rynku transferowego, wynikająca z limitów obcokrajowców, sprawia, że już kilka lat temu nie trafił do jednego z najlepszych europejskich klubów. Ma wszystko, by godnie zastąpić Michała Żurka” – mówił po podpisaniu kontraktu przez Argentyńczyka prezes zespołu z Zawiercia, Kryspin Baran.

Minione rozgrywki dla Aluron CMC Warty Zawiercie były jednymi z najlepszych w historii występów w PlusLidze, bowiem wywalczyli w nich brązowy medal. W kolejnym sezonie z pewnością będą chcieli walczyć o jeszcze wyższe cele nie tylko w kraju, ale także w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Włodarze klubu w związku z tym pracują nad budową silnego zespołu. Dotychczas do drużyny oprócz Santiago Dananiego dołączył Bartosz Kwolek, a wcześniej trener Michał Winiarski. Kontrakt z klubem przedłużył Miguel Tavares, zaś pożegnali się z nim trenerzy: Igor Kolakoviciem i Srdjanem Popoviciem, a także Facundo Conte, Michał Żurek, Patrykiem Niemiec i Dominik Depowski.

Źródło: http://www.aluroncmc.pl / opracowanie własne