Luke Perry wraca do Polski i zagra w Treflu Gdańsk

Władze Trefla Gdańsk nie zwalniają tempa w budowie składu na kolejne rozgrywki ligowe. Luke Perry to kolejny siatkarz, który w przyszłym sezonie stanowić będzie o sile zespołu z Pomorza, a zastąpi w nim Macieja Olenderka.

Luke Perry to doskonale znany polskim kibicom siatkarz, który od lat stanowi o sile reprezentacji Australii, a w sezonach 2018/2019 i 2019/2020 reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. W przeszłości libero doświadczenie zbierał również na parkietach ligi fińskiej – Team Lakkapää, a w 2015 roku trafił do niemieckiej Bundesligi, gdzie najpierw, wraz z VfB Friedrichshafen, sięgnął po wicemistrzostwo kraju, a w kolejnych sezonach, już jako zawodnik Berlin Recycling Volleys, dwukrotnie został mistrzem Niemiec. Ostatnie rozgrywki Luke Perry spędził we Francji, gdzie zasilił szeregi zespołu z Tours. W swoim dorobku Australijczyk ma również drugie miejsce w Pucharze CEV oraz drugie w lidze francuskiej. Po zakończonym sezonie Luke Perry zdecydował się na zmianę klubu, a także powrót do PlusLigi, gdzie w rozgrywkach 2022/2023 zasili szeregi Gdańskich Lwów. „Bardzo się cieszę, że będę grać w Gdańsku. Chciałem wrócić do PlusLigi. Uważam, że – obok włoskiej – to jedna z dwóch najlepszych lig na świecie. Bardzo dobrze wspominam czas, który spędziłem w Rzeszowie. Za każdym razem, kiedy przyjeżdżałem do Gdańska, w hali była świetna atmosfera. Chciałem wrócić do Polski i trafiłem do naprawdę dobrego klubu, o którym wiele słyszałem, a dodatkowym argumentem był fakt, że Gdańsk to niesamowite miasto” – mówił nowy gracz gdańskiej drużyny. Zadowolenia z pozyskania Australijczyka nie ukrywał także prezes klubu, Dariusz Gadomski: „Już od dłuższego czasu przyglądaliśmy się jego grze i był on na naszej liście zawodników, których chcielibyśmy zakontraktować. Szukając nowego libero był to nasz naturalny wybór. Jego występy w Asseco Resovii, w kadrze narodowej, czy w minionym sezonie w Tours VB w walce o Puchar CEV pokazują, że to jeden z topowych libero na świecie”.

Trefl Gdańsk w ostatnim momencie wywalczył awans do fazy play-off, jednak w rywalizacji ćwierćfinałowej podopieczni Michała Winiarskiego ulegli drużynie Jastrzębskiego Węgla i ostatecznie zajęli siódme miejsce. Po zakończonych rozgrywkach w Gdańsku doszło do kilku rozstań i roszad kadrowych. Do tej pory klub oprócz australijskiego libero pozyskał trenera Igora Juričicia, Bartłomieja Bołądzia, Jana Martineza Franchiego i Kamila Droszyńskiego. Z zespołem pożegnali się Bartłomiej Lipiński, Maciej Olenderek, Bartłomiej Mordyl, Pablo Crer, Moritz Reichert, Patryk Łaba, Łukasz Kozub, Mateusz Mika, Kewin Sasak, Dmytro Pashytskyy, a także szkoleniowiec Michał Winiarski. Swoje kontrakty natomiast przedłużyli już Karol Urbanowicz, Lukas Kampa oraz Mariusz Wlazły.

Źródło: http://www.treflgdansk.pl/ opracowanie własne