Giampaolo Medei poprowadzi Asseco Resovię Rzeszów

O zmianie trenera w zespole Asseco Resovii Rzeszów mówiono jeszcze w trakcie sezonu. Włodarze klubu potwierdzili oficjalnie tę informację i zdecydowali się powierzyć zespół Giampaolo Medeiemu. Włoch z zespołem z Podkarpacia związał się rocznym kontraktem i na stanowisku zastąpi Marcelo Mendeza. 

Giampaolo Medei karierę trenerską rozpoczynał jako asystent w jednym z włoskich gigantów, jakim od lat jest Cucine Lube Civitanova. Na przestrzeni lat szkoleniowiec pracował również w Sparkling Milano, a w sezonie 2008/2009 zadebiutował w roli pierwszego trenera stając na czele Potenza Picena. We Włoszech Giampaolo Medei pracował jeszcze w Andreoli Latina oraz zespole z Modeny, gdzie ponownie był asystentem głównego szkoleniowca. Ostatecznie przed rozpoczęciem rozgrywek 2012/2013 Włoch zdecydował się na wyjazd z kraju i rozpoczął pracę we Francji, gdzie prowadził kolejno zespół Narbonne Volley, Beauvais Oise UC oraz Tours VB, z którym w sezonie 2016/2017 sięgnął po Puchar CEV. Po sezonie spędzonym w Tours Giampaolo Medei wrócił do włoskiej Serie A i ponownie zasilił sztab Cucine Lube Civitanovy, lecz tym razem w roli pierwszego trenera. Pod jego wodzą jednak włoski gigant nie zanotował najlepszych występów, tracąc szansę na kolejne trofea, w rezultacie czego na stanowisku zastąpił go trener Ferdinando De Giorgi. Ostatnie dwa lata Włoch spędził natomiast w tureckim Ziracie Halbank Ankara, a teraz czekają go kolejne wyzwania, tym razem w polskiej lidze, a dokładniej w Rzeszowie. 

Asseco Resovia Rzeszów jest zespołem, który od kilku sezonów próbuje wrócić do walki o najważniejsze trofea na krajowych parkietach, a o jego sile stanowią czołowi zawodnicy swoich reprezentacji jak Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski czy Klemen Čebulj. Ostatecznie sezon 2021/2022 rzeszowianie zakończyli na piątym miejscu, a przed kolejnymi rozgrywkami klub poczynił już kilka zmian. Z zespołem pożegnali się: trener Marcelo Mendez, Nicolas Szerszeń, Sam Deroo, Paweł Woicki, Timo Tammemaa, Rafał Buszek, a także trener przygotowania fizycznego Francesco Cadeddu, zaś zastąpi go Gabriele Dedda.

Źródło: http://www.assecoresovia.pl / opracowanie własne