Bartosz Kwolek oficjalnie dołącza do Jurajskich Rycerzy!

O zmianie klubu przez Bartosza Kwolka i ewentualnym transferze do Aluronu CMC Warty Zawiercie mówiono jeszcze w trakcie sezonu 2021/2022. W ostatnim czasie te doniesienia potwierdzili włodarze zawierciańskiego klubu.

Bartosz Kwolek to jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia, a pierwsze kroki w siatkówce stawiał w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, skąd później przeniósł się do SMS PZPS Spała. Przyjmujący był również jednym z podstawowych zawodników młodzieżowych reprezentacji Polski, sięgając w swoich kategoriach wiekowych po złote medale Mistrzostw Świata czy Europy, a w 2018 roku został powołany do seniorskiej kadry, która w Turynie obroniła złoty medal Mistrzostw Świata. W PlusLidze Bartosz Kwolek zadebiutował w sezonie 2016/2017 kiedy to dołączył do drużyny z Warszawy, gdzie grał do zakończenia rozgrywek 2021/2022, które Projekt Warszawa skończył na dziewiątym miejscu.

Po sześciu sezonach Mistrz Świata z 2018 roku zdecydował się na zmianę klubu i w nachodzącym sezonie będzie stanowił o sile Aluron CMC Warty Zawiercie, której celem będzie utrzymanie zajętej kilka tygodni temu lokaty. „Jeśli chodzi o pozyskanie mnie, to Zawiercie wykazało się największą determinacją. Prezes Kryspin Baran już od paru lat o mnie pytał. Zawsze dochodziły do mnie głosy od mojego menadżera, że Zawiercie cały czas jest i czeka. Wydaje mi się, że to jest dobry moment, żeby stworzyć w tym mieście drużynę na top PlusLigi, która utrzyma medal zdobyty w minionym sezonie, utrzyma ten sam poziom i będzie szła tylko w górę. Wydaje mi się także, że to bardzo dobry krok dla mnie” – mówił przyjmujący po podpisaniu umowy. Zadowolenia z transferu, który doszedł do skutku, nie krył również prezes zawierciańskiej ekipy, Kryspin Baran: „Zanim jeszcze Bartek Kwolek przedstawił się szerszej publiczności, był już doskonale znany w Zawierciu, dając się mocno we znaki naszej drużynie w pierwszoligowych rozgrywkach. Wtedy pewnie nikt się nie spodziewał, że za kilka lat będzie reprezentował żółto-zielone barwy w Lidze Mistrzów. Fakt, że jeden z najlepszych polskich siatkarzy młodego pokolenia uznał, że po latach gry w Warszawie chce szukać nowych wyzwań właśnie w naszym klubie, najlepiej świadczy o tym, jaką drogę przebyliśmy od tamtego czasu”

Przypomnijmy, że dotychczas zawiercianie zakontraktowali trenera Michała Winiarskiego. Pożegnali się zaś z trenerami: Igorem Kolakoviciem i Srdjanem Popoviciem, a także z Facundo Conte, Michałem Żurkiem, Patrykiem Niemcem i Dominikiem Depowskim. Kontrakt zaś przedużył Miguel Tavares.

Źródło: http://www.aluroncmc.pl / opracowanie własne