Bartłomiej Lipiński zagra w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn nie próżnują po zakończeniu sezonu 2021/2022. W ostatnim czasie poinformowali o pozyskaniu Bartłomieja Lipińskiego, który do Olsztyna przenosi się po dwóch latach spędzonych w ekipie Trefla Gdańsk.

Nadal na północy kraju

Bartłomiej Lipiński zanim dołączył do zespołu z Gdańska przez rok występował w ekipie Cuprum Lubin. Wcześniej grał w zespole Chemika Bydgoszcz, a także w drużynach BBTS-u Bielski Biała, AZS-u Częstochowa czy we włoskim Pallavolo Azzurra Alessano. Na swoim koncie ma również krótki występ w zespole Al Ahli S.C. z żadnym z klubów przyjmujący nie zanotował jednak spektakularnych wyników. Teraz nadszedł czas na kolejne wyzwania. Siatkarz przenosi się do Olsztyna, gdzie w sezonie 2022/2023 będzie bronił barw tamtejszego Indykpolu AZS-u Olsztyn. „Temat gry w Olsztynie był już od paru sezonów – jest to miasto bliskie mojemu sercu, bo mieszka tu moja rodzina. Podoba mi się klimat, jaki panuje w klubie oraz atmosfera, którą stwarzają kibice na meczach. Cieszę się na współpracę z trenerem Weberem, ponieważ jego osoba miała również na decyzję o podpisaniu kontraktu. Do tego wszystkiego dochodzi piękne miasto, otoczenie natury – myślę, że jest to miejsce, w którym z żoną będziemy czuli się bardzo dobrze” – powiedział po swoim transferze.

Kolejne wyzwania

Bartłomiej Lipiński w ostatnich dwóch latach zaprezentował się z dobrej strony w barwach Trefla Gdańsk, będąc niejednokrotnie ważną, stanowiącą o sile zespołu postacią, a ostatecznie uplasował się z nią na siódmym miejscu. Olsztynianie natomiast minione rozgrywki ligowe zakończyli na szóstej lokacie, jednak w kolejnym sezonie będą chcieli walczyć o wyższe cele, a pomóc ma im w tym m.in. wspomniany przyjmujący. „Uważam, że jest co świetny i perspektywiczny zawodnik, co pokazuje jego powołanie do reprezentacji Polski. Z Bartkiem wiążemy duże nadzieję i myślę, że będzie on naszym sporym wzmocnieniem” – mówił o nowym zawodniku Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie, Tomasz Jankowski.

Dotychczas do zespołu z Olsztyna oprócz Bartłomieja LIpińskiego dołączył także niemiecki przyjmujący, Moritz Karlitzek, a pozostali w nim: Taylor Averill, Karol Jankiewicz, Jakub Ciunajtis, Dawid Siwczyk. Z drużyną pożegnali się natomiast: Torey DeFalco, Jan Firlej, Jędrzej Gruszczyński, Redi Bakiri, Matteo Bologna.

Źródło: http://www.indykpolazs.pl / opracowanie własne