Roberto Santilli wraca do PlusLigi i poprowadzi zespół Projektu Warszawa

Nowym trenerem Projektu Warszawa został Roberto Santilli, który na stanowisku zastąpi Andreę Anastasiego. Jak poinformowali włodarze stołecznego klubu kontrakt szkoleniowca został podpisany na dwa lata.

Roberto Santilli doskonale zna realia pracy w Polsce, bowiem w przeszłości prowadził takie kluby jak MKS Będzin, Indykpol AZS Olsztyn czy Jastrzębski Węgiel. Z klubem z Górnego Śląska wywalczył srebrny medal Pucharu Challenge, wicemistrzostwo Polski oraz dwa brązowe medale rozgrywek. Ponadto Roberto Santilli doświadczenie trenerskie zbierał prowadząc zespoły z Włoch, Rosji, Korei Południowej czy Turcji. To właśnie w lidze tureckiej, gdzie stał na czele Ziratu Bankasi Ankara, rozpoczął sezon 2021/2022, jednak ta współpraca została zakończona, o czym Włoch poinformował za pośrednictwem swoich social mediów. Jednocześnie Roberto Santilli szybko znalazł nowego pracodawcę, a został nim plusligowy Projekt Warszawa. Włoch na stanowisku trenera warszawian zastąpi swojego rodaka – Andreę Anastasiego. „Można powiedzieć, że wracam do domu. Ludzie wiedzą, że kocham Polskę, ponieważ zawsze cieszyłem się tutaj z kontaktu z zawodnikami, drużyną i kibicami” – mówił po podpisaniu kontraktu.

Przypomnijmy, że warszawianie minione rozgrywki PlusLigi zakończyli na dziewiątym miejscu. W kolejnym sezonie z pewnością będą chcieli poprawić wynik, w czym pomóc ma m. in. nowy szkoleniowiec. Dotychczas warszawianie przedłużyli kontrakty z Igorem Grobelnym, Dominikiem Jaglarskim, Mateuszem Janikowskim, Jakubem Kowalczykiem, Piotrem Nowakowskim, Damianem Wojtaszkiem i Andrzejem Wroną. Z klubem zaś pożegnali się trenerzy: Andrea Anastasi i Karol Rędzioch, Michał Superlak, Jan Fornal, Janusz Gałązka, Angel Trinidad de Haro, Bartosz Kwolek, Jay Blankenau i Dušan Petković.

Źródło: http://www.projektwarszawa.waw.pl / opracowanie własne