Nicolas Szerszeń dołączył do LUK Lublin

Władze LUK Lublin poinformowały o kolejnym ruchu transferowym w kontekście kolejnego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do drużyny na rozgrywki 2022/2023 dołączy Nicolas Szerszeń, który ostatnie dwa lata spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

Piąty rok w Polsce

Nicolas Szerszeń występuje w PlusLidze od sezonu 2018/2019. Wcześniej przez trzy lata bronił barw amerykańskiego Ohio State University, który był jego pierwszym klubem w karierze seniorskiej. Przygodę w PlusLidze rozpoczął od gry w zespole Asseco Resovii Rzeszów, z którą jednak nie zanotował sukcesów. Po roku spędzonym na Podkarpaciu postanowił przenieść się od zespołu Ślepska Malow Suwałki (2019/2020), z którym ostatecznie zajął 9 lokatę, a przypomnijmy, że rozgrywki zostały przerwane przez wybuch pandemii koronawirusa. Następnie ponownie występował w barwach klubu z Rzeszowa i tym razem spędził tam dwa lata. Razem z rzeszowską drużyną w rozgrywkach 2020/2021 zajął ostatecznie piąte miejsce, zaś w ich minionej edycji wywalczył z nią awans do fazy play-off, ostatecznie plasując się na piątym miejscu.

Z Podkarpacia na Lubelszczyznę

Po dwóch latach spędzonych na Podkarpaciu przyjmujący postanowił spróbować swoich sił w innym zespole i przenosi się do województwa lubelskiego. W sezonie 2022/2023 będzie reprezentował barwy LUK Lublin, który w rozgrywkach 2021/2022 zadebiutował w PlusLidze. Lublinianie ostatecznie zajęli jedenaste miejsce. W kolejnym sezonie będą chcieli poprawić rezultat i walczyć o jak najlepsze wyniki, a pomóc ma w tym m.in. wspomniany przyjmujący: „Nicolas Szerszeń to siatkarz, który jest w stanie wzmocnić zdecydowaną większość klubów świata. Cieszymy się, że dołącza do nas. Wiele sobie obiecujemy po jego występach. Mamy nadzieję, że w Lublinie odnajdzie warunki, które pozwolą mu prezentować pełnię jego imponujących możliwości” – mówił prezes zespołu z Lublina, Krzysztof Skubiszewski. Nicolas Szerszeń zapewnił zaś, że ma doświadczenie, które może pomóc zespołowi: „Amerykanie słyną z doskonałego przygotowania atletycznego. Francuzi świetnie budują team spirit. Polacy wyróżniają się regularnością (…) Przez dotychczasową karierę starałem się czerpać z tych trzech kultur jak najwięcej. W drużynach, w których grałem, byłem liderem, a czasem podążałem za innymi. Mam doświadczenie z obu stron” – mówił Nicolas Szerszeń po podpisaniu kontraktu z klubem.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne