Michał Winiarski trenerem Aluronu CMC Warty Zawiercie

Michał Winiarski sezon 2022/2023 rozpocznie jako szkoleniowiec Aluronu CMC Warty Zawiercie, gdzie przeniesie się z Trefla Gdańsk, z którym był związany od 2019 roku i to właśnie w Gdańsku były reprezentant Polski zbierał doświadczenie w roli pierwszego trenera.

Michał Winiarski to jeden z czołowych reprezentantów Polski, który w przeszłości reprezentował barwy klubów włoskich, rosyjskich oraz grających w PlusLidze. Po zakończeniu kariery zawodniczej zdecydował się na pozostanie przy siatkówce i w 2017 roku został drugim trenerem PGE Skry Bełchatów. Pod okiem Roberto Piazzy Michał Winiarski doskonalił swój warsztat trenerski przez dwa sezony, a w 2019 roku zdecydował się na samodzielną pracę w Treflu Gdańsk. Mistrz Świata z 2014 roku szybko zbudował zespół, który włączał się do walki o wysokie lokaty, nie mając wcale najmocniejszego składu. Włodarze Gdańskich Lwów zdecydowali się przedłużyć kontrakt z Michałem Winiarskim do sezonu 2023/2024. Jednak rozgrywki 2021/2022 gdańszczanie rozpoczęli od serii porażek, a choć z czasem forma rosła i ostatecznie zajęli siódme miejsce to strony zdecydowały o zakończeniu współpracy. Na nowego pracodawcę Michał Winiarski nie czekał jednak długo i, jak poinformowali włodarze Aluron CMC Warty Zawiercie, w kolejnym sezonie Polak obejmie stery w zespole Jurajskich Rycerzy. „Całe moje sportowe życie to ogromne wyzwania, które zawsze mnie napędzały. Myślę, że propozycja z Zawiercia jest kolejnym z nich. Aluron CMC Warta od momentu awansu do PlusLigi co roku się rozwija i ma coraz większe ambicje. Jestem bardzo podekscytowany, tym bardziej, że w ostatnim sezonie klub zdobył brązowy medal, co oznacza, że będziemy grali w Lidze Mistrzów. Myślę, że będzie to niesamowite wyzwanie” – mówił Michał Winiarski.

Zawiercianie ostatni sezon mogą zaliczyć do udanych, ponieważ ostatecznie zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu. W przyszłorocznych rozgrywkach zagrają w związku z tym w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie również będą walczyć o najwyższe cele.

Źródło: /opracowanie własne