Cristiano Torelli Mello Tavares nowym rozgrywającym LUK Lublin

Władze LUK Lublin nie zwalniają tempa w budowaniu składu na kolejne rozgrywki ligowe. Kolejnym graczem, który zasili lubelską drużynę w sezonie 2022/2023 będzie brazylijski rozgrywający Cristiano Torelli Mello Tavares.

Z Ameryki Południowej do Europy

Cristiano Torelli Mello dotychczas występował w lidze brazylijskiej, a jego pierwszym klubem była Sada Cruzeiro, w której występował w latach 2013-2017. Następnie dołączył do zespołu Montes Claros Volei, gdzie spędził rok, potem występował kolejno w zespołach Corinthians-Guarulhos i Volei Itapetining, zaś ostatnie dwa lata spędził w drużynie Volei Renata/Campinas. Teraz zdecydował się na transfer zagraniczny, a jego pierwszym kierunkiem jest Polska, a dokładniej województwo lubelskie, gdzie będzie bronił barw zespołu LUK Lublin. „Myślę, że polska liga pozwoli mi podnieść poziom wielu elementów. Polska siatkówka jest inna od brazylijskiej. Jest zdecydowanie bardziej regularna i prezentuje zdecydowanie inny styl. Szukam tego. Chce się rozwijać i uczyć nowych umiejętności. Jestem podekscytowany! Chcę jak najszybciej znaleźć się w Polsce i chłonąć nie tylko siatkówkę, ale też kulturę. Zacząłem już uczyć się o Polsce. Jeszcze tam nie byłem, ale już jestem zafascynowany kulturą i ludźmi! Nie mogę się doczekać! Chcę być w Polsce i w Lublinie tak szybko, jak to możliwe! Jestem pewien, że będę tam bardzo szczęśliwy i rozwinę się siatkarsko. Nie mogę się doczekać! (…) Stawiam sobie wysokie cele i jestem bardzo wdzięczny Lublinowi za szansę. Zamierzam ją wykorzystać najlepiej, jak potrafię” – mówił Brazylijczyk po podpisaniu kontraktu.

Kolejna pomoc w walce o wysokie cele

Po zakończeniu na jedenastym miejscu debiutanckich rozgrywek lublinianie w kolejnym sezonie będą chcieli poprawić wynik, a pomóc ma im w tym m. in. brazylijski rozgrywający. „Mimo młodego wieku, miał okazję grać i trenować w najlepszych brazylijskich drużynach, otoczony wybitnymi reprezentantami tego kraju. Bardzo liczymy na jego fantazję i kreatywność. Jego zapał już teraz budzi zaufanie, a zaangażowanie na pewno będzie pozwalało mu się nieustannie rozwijać. Cristiano wykazuje też cechy, które na pewno pomogą mu znakomicie wkomponować się w drużynę” – mówił o nowym zawodniku prezes LUK Lublin, Krzysztof Skubiszewski. Przypomnijmy, że dotychczas oprócz Cristiano Torelli Mello Tavaresa lublinianie pozyskali Nicolasa Szerszenia i Damiana Hudzika. Wcześniej przedłużył kontrakty z trenerami: Dariuszem Daszkiewiczem i Maciejem Kołodziejczykiem, a ponadto w zespole zdecydowali się pozostać: Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Jakub Wachnik, Konrad Stajer, Mateusz Jóźwik, Dustin Watten, Szymon Romać oraz Szymon Gregorowicz. Z klubem natomiast pożegnali się: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Bartosz Filipiak, Szymon Bereza, Igor Gniecki i Jakub Strulak.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl/ opracowanie własne