Wojciech Włodarczyk na dłużej w Lublinie

Władze LUK Lublin od kilku tygodnie budują skład na kolejny sezon, a zaczęli od przedłużania kontraktów. Jednym z graczy, który podpisał nową umowę z drużyną LUK Lublin jest Wojciech Włodarczyk.  

Bogate doświadczenie ligowe

Przyjmujący  do zespołu z Lublina dołączył przed jego debiutanckim sezonem w rozgrywkach PlusLigi, przenosząc się z zespołu Kioene Padwa. Wojciech Włodarczyk może pochwalić się bogatym doświadczeniem klubowym w trzech ligach, a występował w takich klubach jak: Cerrad Czarni Radom, Castellana Grotte, ówczesne ONICO Warszawa, SK Posojilnica Aich/Dob, z którym zdobył mistrzostwo Austrii czy PGE Skra Bełchatów, z którą wywalczył mistrzostwo Polski i brązowy medal rozgrywek PlusLigi. Na swoim koncie ma także doświadczenie gry w reprezentacji. Razem z kadrą B w 2013 roku zdobył srebrny medal podczas Letniej Uniwersjady, a także dwukrotnie wywalczył złote krążki w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (2013 i 2015).

Kontynuacja przygodo na Lubelszczyźnie

W debiutanckim dla zespołu z Lublina sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej Wojciech Włodarczyk był jego ważnym ogniwem, pomagając mu w osiągnięciu najważniejszego celu – utrzymaniu się w PlusLidze. Po roku spędzonym w Lublinie przyjmujący zdecydował się nie rozstawać z zespołem i w dalszym ciągu razem z kolegami będzie walczył o jak najlepsze wyniki. „Decyzja o pozostaniu w Lublinie była dla mnie oczywista. Zaufanie sztabu trenerskiego, którym zostałem obdarzony oraz rola w drużynie pozwoliły mi poczuć, że jest to miejsce na dłuższy przystanek w mojej przygodzie z siatkówką. Nie mógłbym nie wspomnieć o wspaniałych kibicach, którzy byli z nami na dobre i na złe oraz atmosferze w hali Globus, która była wspaniała, bez względu na to z jakim przeciwnikiem przychodziło nam się mierzyć” – mówił przyjmujący. Wcześniej zespół z Lublina poinformował o przedłużeniu kontraktów m.in. z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem i jego asystentem, Maciejem Kołodziejczykiem.


Źródło: www.lkpslublin.pl / opracowanie własne