Jan Nowakowski zostaje w LUK Lublin

Władze LUK Lublin nie zwalniają tempa w budowie zespołu na kolejny sezon. Kolejnym graczem, który po roku spędzonym na Lubelszczyźnie przedłużył kontrakt z drużyną jest Jan Nowakowski.

Zdany test i kontynuacja współpracy

Jan Nowakowski do zespołu LUK Lublin dołączył przed rokiem, kiedy to lublinianie awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wcześniej przez dwa lata występował w ekipie GKS-u Katowice, z którą jednak nie osiągnął spektakularnych wyników. Największym sukcesem ligowym dla środkowego było wywalczenie srebrnego medalu mistrzostw Polski w barwach ówczesnego ONICO Warszawa, gdzie występował przez dwa sezony. Na swoim koncie ma także grę w zespołach Transferu Bydgoszcz, wcześniej w barwach SMS-u PZPS-u Spała, z którym zdobył mistrzostwo Młodej Ligi, a także w młodzieżowym zespole Chemika Bydgoszcz. Ponadto wywalczył także medale z reprezentacją – brązowy krążek rozgrywek Ligi Europejskiej (2015) oraz srebrny medal Letniej Uniwersjady (2019).

Środkowy, dołączając do zespołu z Lublina, miał pomóc mu dobrze zaprezentować się w debiutanckim sezonie PlusLigi, a przede wszystkim w utrzymaniu się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatecznie lublinianom nie udało się awansować do fazy play-off rozrywek, jednak zajęcie ostatecznie 11 miejsca pozwoliło im zrealizować cel minimum. Teraz zatem włodarze lubelskiej drużyny mogą spokojnie kompletować skład na kolejny sezon.

Postawa, którą zaprezentował Jan Nowakowski, zaowocowała przedłużeniem z nim kontraktu. „W siatkówce bardzo ważna jest dla mnie atmosfera w zespole. W poprzednim sezonie udało nam się stworzyć świetną grupę ludzi, którą mam nadzieję, dobrze oglądało się w akcji. Pozostaje jednak niedosyt w postaci braku awansu do fazy play-off. Dlatego zdecydowałem się zostać na kolejny sezon w Lublinie, żeby nie tylko utrzymać świetną atmosferę, ale również poprawić wynik sportowy” – mówił środkowy. 

Przypomnijmy, że dotychczas zespół z Lublina przedłużył kontrakty z Dariuszem Daszkiewiczem, Maciejem Kołodziejczykiem, a ponadto w zespole zdecydowali się pozostać: Wojciech Włodarczyk, Jakub Wachnik, Konrad Stajer, Mateusz Jóźwik, Dustin Watten, Szymon Romać oraz Szymon Gregorowicz. Z klubem natomiast pożegnali się: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Bartosz Filipiak, Szymon Bereza, Igor Gniecki i Jakub Strulak.


Źródło: www.lkpslublin.pl / opracowanie własne