Bartłomiej Bołądź zagra w Gdańsku

Władze Trefla Gdańsk nie próżnują po zakończeniu rozgrywek i kompletują skład na kolejny sezon. Dziś podały informację o pozyskaniu Bartłomieja Bołądzia, który na Pomorze przenosi się z Suwałk.

Z Suwałk nad morze

Bartłomiej Bołądź ostatnie trzy lata spędził w zespole Ślepska Malow Suwałki, z którym jednak nie zanotował spektakularnych wyników. Wcześniej przez dwa sezony występował w niemieckim VfB Friedrichshafen, z którym osiągnął najwięcej sukcesów. Dwukrotnie wywalczył z nim wicemistrzostwo Niemiec, dwukrotnie Puchar i Superpuchar kraju. Przed wyjazdem do Niemiec bronił barw zespołu Czarnych Radom, a z nim zdobył  trzy medale Młodej Ligi – dwa złote i jeden srebrny. Na swoim koncie ma także występy w barwach m.in. SMS PZPS Spała i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Warto wspomnieć także o doświadczeniu reprezentacyjnym atakującego, który w 2019 roku wywalczył z kadrą brązowy medal Ligi Narodów.

Kolejne wyzwania

W ostatnim sezonie Bartłomiej Bołądź ostatecznie zajął z zespołem Ślepska Malow Suwałki dwunaste miejsce, przegrywając w rywalizacji z ekipą LUK Lublin. Po trzech latach spędzonych w Suwałkach postanowił zmienić klub i przenosi się bardziej na północ kraju. W sezonie 2022/2023 będzie bronił barw Trefla Gdańsk, który obecne rozgrywki zakończył na siódmej lokacie. Zespół z Gdańska w kolejnym sezonie będzie chciał z pewnością poprawić wynik, a pomóc w tym ma nowy atakujący.

Źródło: http://www.treflgdansk.pl / opracowanie własne