Taylor Averill zostaje w Olsztynie

Taylor Averill pozostaje w drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn. Amerykański środkowy do drużyny z Olsztyna dołączył przed rozgrywkami 2021/2022 i razem z nią wywalczył ostatecznie szóste miejsce.

Doświadczenie z trzech lig

Taylor Averill do zespołu z Olsztyna przeniósł się po roku spędzonym we francuskim AS Cannes VB,  z którym w sezonie 2020/2021 zdobył mistrzostwo kraju. Wcześniej zaś występował w innym klubie we Francji, Chaumont VB 52 Haute-Marne, z którym zdobył srebrny medal mistrzostw kraju. Ponadto na swoim koncie ma występy w lidze włoskiej w zespołach Pallavolo Padwa i Power Volley Milano, jednak z tymi klubami nie zanotował satysfakcjonujących rezultatów. Przygodę z siatkówką rozpoczynał natomiast w zespole University of Caligornia Irvine, a następnie dołączył do ekipy University of Hawaii.

Nadal w PlusLidze i w dalszym ciągu w Olsztynie

Postawa amerykańskiego środkowego, którą prezentował przez ostatni rok, została doceniona przez włodarzy klubu, którzy zdecydowali się kontynuować z nim współpracę w kontekście walki o najwyższe cele w kolejnej edycji PlusLigi. „Powody, dla których zdecydowałem się pozostać w Olsztynie, są dosyć proste. Miasto bardzo mi się podoba, lubię w nim przebywać i mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach. Duży wpływ odegrała także postać trenera Javiera Webera. Podoba mi się organizacja Klubu, zespół na nowy sezon jest dobrze zbudowany, a naszym celem będzie walka o play-off. Dlatego chcę być częścią Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie” – przyznaje Taylor Averill.

Źródło: http://www.indykpolazs.p / opracowanie własne