Z Trefla Gdańsk do ligi tureckiej. Mateusz Mika z nowym kontraktem  

Mateusz Mika ostatnie sezony spędził w Treflu Gdańsk, gdzie najpierw dochodził do siebie po kontuzji, a w sezonie 2021/2022 był ważnym ogniwem Gdańskich Lwów. Po zakończeniu rozgrywek włodarze klubu z Pomorza poinformowali, że Mateusz Mika opuszcza Gdańsk i w kolejnych rozgrywkach zagra w tureckim Tursad Spor Kulubu.

Mateusz Mika to jeden z zawodników, który w 2014 roku był znaczącą postacią Reprezentacji Polski, która w katowickim Spodku sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Świata. Przyjmujący prezentował wysoką dyspozycję, utrzymując ją w kolejnych latach, gdzie reprezentował barwy właśnie Trefla Gdańsk, gdzie przeniósł się z francuskiego Montpellier UC. Przed laty wraz z Gdańskimi Lwami prowadzonymi przez Andreę Anastasiego Mateusz Mika wywalczył  Superpuchar, dwa Puchary Polski oraz srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju. Ostatnie lata nie były jednak dla zawodnika szczęśliwe pod względem zdrowotnym, ponieważ zmagał się z wieloma kontuzjami, które uniemożliwiały regularną grę oraz powrót do mistrzowskiej formy. Szans na odbudowę Mateusz Mika szukał w Asseco Resovii Rzeszów oraz Indykpol-u AZS-ie Olsztyn, ale ostatecznie po dwuletniej przerwie, przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021, przyjmujący wrócił do Gdańska. Pod okiem Michała Winiarskiego oraz reszty sztabu szkoleniowego Trefla Gdańsk Mateusz Mika wracał do dobrej dyspozycji, stając się ważnym ogniwem walecznych Gdańskich Lwów. Jednak w sezonie 2020/2021 Mateusz Mika ponownie doznał kontuzji, która wykluczyła go z udziału w rozgrywkach, a w zakończonych już, dla Gdańskich Lwów, rozgrywkach Mateusz Mika stopniowo wracał do gry z czasem stając się podstawowym zawodnikiem. Przyjmujący wystąpił w dwudziestu trzech meczach i do dorobku drużyny dołożył dwieście trzydzieści pięć punktów. Teraz przed Mateuszem Miką kolejne wyzwania, ponieważ w przyszłym sezonie, po raz drugi, zagra w lidze zagranicznej – tym razem przyjmujący zdecydował się na turecki Tursad Spor Kulubu. „Bardzo dziękujemy Mateuszowi za ostatnie dwa sezony. Cieszymy się, że w Gdańsku, gdzie czuje się jak w domu, wrócił do grania po kontuzji. Mateusz na zawsze pozostanie dla nas bardzo ważną postacią, ponieważ zdobywał w naszych barwach wszystkie sukcesy, które mamy w klubowej gablocie. Na kolejne rozgrywki Mateusz obrał kierunek turecki i trzymamy kciuki za jego osiągnięcia w nowym miejscu. Przede wszystkim życzymy Mateuszowi jak najwięcej zdrowia” – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk

Sezon 2021/2022 Gdańskie Lwy zakończyły na siódmym miejscu, a włodarze klubu rozpoczęli przebudowę kadrową. Z zespołem, oprócz Mateusza Miki, pożegnali się już szkoleniowiec Michał Winiarski, Pablo Crer, Bartłomiej Lipiński, Łukasz Kozub, Bartłomiej Mordyl, Patryk Łaba oraz Moritz Reichert.

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne