Marcin Kania z nowym kontraktem

GKS Katowice nie zwalnia w budowie składu na sezon 2022/2023, a kolejnym zawodnikiem, który przedłużył umowę z klubem jest środkowy bloku, Marcin Kania. Siatkarz do zespołu dołączył przed rokiem i szybko stał się podstawowym ogniwem zespołu, a nowy kontrakt został podpisany do 2023 roku.

Marcin Kania to wychowanek zespołu Wawel Kraków, skąd w 2012 roku przeniósł się do AKS-u Resovia, z którym na koniec sezonu 2014/2015 sięgnął po wicemistrzostwo Młodej Ligi. Po zakończeniu rozgrywek środkowy pożegnał się z Podkarpaciem i zasilił szeregi pierwszoligowego AZS-u AGH Kraków. W Krakowie Marcin Kania spędził trzy sezony, by ostatecznie w 2018 roku zadebiutować w PlusLidze, a pierwszym klubem siatkarza był Aluron CMC. W Zawierciu Marcin Kania szlifował swoje umiejętności wykorzystując czas spędzony na parkiecie, choć najczęściej były to krótkie zmiany. Ostatecznie przed sezonem 2021/2022 Marcin Kania podjął decyzję o kolejnej zmianie klubu, wiążąc się kontraktem z GKS-em Katowice. W zespole z Górnego Śląska środkowy szybko stał się ważnym ogniwem zespołu, notując na przestrzeni całego sezonu PlusLigi, dwadzieścia osiem meczów, a do dorobku drużyny dołożył sto osiemdziesiąt dwa punkty, z czego trzydzieści osiem „oczek” to te zdobyte blokiem. Postawa zawodnika zdecydowała, że klub zdecydował się na przedłużenie umowy również na rozgrywki 2022/2023. ” W kolejnym sezonie stawiamy na stabilizację składu. Marcin dobrze wpisał się w nasz zespół, więc nie było powodów, by dokonywać jakiejkolwiek zmiany. Wierzymy, że w kolejnym sezonie zrobi następny krok w rozwoju swojej kariery” – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Marcin Kania to kolejny zawodnik, który zdecydował się pozostać w GKS-ie Katowice, wcześniej swoje kontrakty przedłużyli Piotr Hain, duet atakujących Jakub Jarosz i Damian Domagała, przyjmujący Gonzalo Quiroga i Tomas Rousseaux oraz rozgrywający Micah Ma’a.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne