Paweł Rusek zostaje w Lubinie

Sezon 2021/2022 dla zawodników Cuprum Lubin zakończył się już kilka tygodni temu, a włodarze klubu rozpoczęli pracę nad składem zespołu na kolejne rozgrywki. Kontrakt z drużyną z Dolnego Śląska przedłużył szkoleniowiec Paweł Rusek.

Paweł Rusek karierę zawodniczą zakończył w 2020 roku, jednak zdecydował się na pozostanie przy siatkówce i zasilił sztab szkoleniowy Cuprum Lubin. Początkowo były libero, takich zespołów jak Jastrzębski Węgiel czy Asseco Resovia Rzeszów, pełnił rolę drugiego trenera. Jednak przed rozpoczęciem rozgrywek 2021/2022 włodarze klubu z Dolnego Śląska zdecydowali się powierzyć Pawłowi Ruskowi rolę pierwszego szkoleniowca. Pod wodzą Pawła Ruska lubinianie prezentowali dobrą dyspozycję, urywając punkty nawet silniejszym zespołom. Ostatecznie zespół, po przegranej z Projektem Warszawa, został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu w PlusLidze. Zarówno szkoleniowiec jak i włodarze Cuprum Lubin są zadowoleni ze współpracy, co skutkowało przedłużeniem kontraktu również na sezon 2022/2023. „Muszę przyznać, że to prawdziwa jazda bez trzymanki. Czasem sobie żartuję, że te 19 lat grania w siatkówkę i rok bycia asystentem to mogę wyrzucić do kosza, bo w porównaniu z byciem pierwszym trenerem to niebo a ziemia. Wszystko się pojawiło: wzloty, upadki, radość, trudniejsze chwile. Ale podoba mi się ta praca” – powiedział Paweł Rusek.

Przedłużenie kontraktu z Pawłem Ruskiem, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, gdzie pełni rolę asystenta Nikoli Grbicia, to pierwszy ruch transferowy Cuprum Lubin. W najbliższych tygodniach włodarze klubu będą odkrywać kolejne karty.

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne