Koniec sezonu dla Norberta Hubera

W trzecim meczu finałowym, pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem, kontuzji doznał Norbert Huber. Przeprowadzony rezonans wykazał uraz ścięgna Achillesa, a przed środkowym zabieg chirurgiczny oraz dłuższa rehabilitacja.

Norbert Huber do zespołu z Kędzierzyna-Koźla dołączył przed rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2021/2022 i szybko stał się jednym z wyróżniających się zawodników, tak też było w finałowej rywalizacji z Jastrzębskim Węglem. Jednak w końcówce czwartego seta trzeciego meczu Norbert Huber, przy nabiegu do ataku, doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Środkowy opuścił parkiet, a szczegółowe badania potwierdziły wstępną diagnozę jaką jest uraz ścięgna Achillesa. Kontuzja spowodowała, że Norbert Huber nie pojawi się już na plusligowych parkietach w tym sezonie, a w najbliższym czasie przejdzie zabieg chirurgiczny po którym czeka go dłuższa rehabilitacja. Na razie nieznany jest dokładny czas absencji siatkarza.

Natomiast kędzierzynianie wciąż toczą walkę o mistrzostwo Polski, i już 14 maja zagrają czwarty mecz przeciwko drużynie z Jastrzębskiego Węgla. Dodatkowo, już po zakończeniu zmagań w PlusLidze, zespół z Opolszczyzny uda się do Słowenii, gdzie będzie bronił złotego medalu siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne