Gonzalo Quiroga podpisał nowy kontrakt

Pochodzący z Argentyny, Gonzalo Quiroga, przedłużył kontrakt z GKS-em Katowice na kolejne rozgrywki. Przyjmujący już w przeszłości występował na Śląsku, a przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 ponownie zasilił szeregi drużyny prowadzonej przez Grzegorza Słabego.

Gonzalo Quiroga pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w juniorskim zespole UCLA Bruins, skąd w 2014 roku przeniósł się do włoskiej Padwy, a później do Club Obras Sanitarias. Ostatecznie przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 Argentyńczyk zdecydował się na podpisanie kontraktu z plusligowym zespołem GKS-u Katowice. Początkowo Gonzalo Quiroga reprezentował barwy drużyny ze Śląska do zakończenia rozgrywek 2018/2019, a w kolejnych latach stanowił o sile ówczesnego Chemika Bydgoszcz oraz francuskiego Cambrai VB. Ostatecznie w trakcie okresu transferowego w 2021 roku przyjmujący ponownie podpisał kontrakt z GKS-em Katowice i zamknął skład katowiczan, który w sezonie 2021/2022 zajął ósme miejsce. Natomiast Gonzalo Quiroga był jednym z podstawowych ogniw zespołu, a w dwudziestu ośmiu rozegranych meczach do dorobku drużyny dołożył dwieście dziewięćdziesiąt dwa punkty, z czego trzydzieści siedem „oczek” to asy serwisowe. Po zakończeniu udziału w rozgrywkach włodarze katowickiego klubu zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z Gonazlo Quirogą również na sezon 2022/2023. „Gonzalo był ostatnim zawodnikiem, który dołączył do nas przed sezonem 2021/2022. Znaliśmy doskonale jego możliwości, ale nie wiedzieliśmy do końca, jak wygląda jego sytuacja zdrowotna i dyspozycja sportowa po sezonie spędzonym we Francji. Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania, bo w krótkim czasie „Gonchi” stał się kluczową postacią zespołu i prezentował równy, bardzo wysoki poziom przez cały rok. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy przedłużyć naszą współpracę” – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Włodarze GKS-u Katowice, przy budowie zespołu na sezon 2022/2023, stawiają na stabilizację składu. Gonzalo Quiroga to kolejny zawodnik, który pozostanie w zespole na kolejny rok. Wcześniej swoje kontrakty przedłużyli przyjmujący Tomasem Rousseaux, rozgrywający Micah Ma’a, środkowy Piotrem Hainem, a także duet atakujących – Jakub Jarosz oraz Damian Domagała.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne