Belgijski przyjmujący zostaje w Katowicach

Tomas Rousseaux to kolejny zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z GKS-em Katowice, który ostatni sezon zakończył na ósmym miejscu. Pochodzący z Belgii przyjmujący postanowił podpisać roczną umowę z klubem, a sezon 2022/2023 będzie dla niego trzecim spędzonym w barwach katowickiego zespołu.

Tomas Rousseaux przez lata zbierał doświadczenie na parkietach belgijskich, włoskich oraz niemieckich, by ostatecznie przed sezonem 2017/2018 przenieść się do plusligowego Indykpolu AZS-u Olsztyn. Od tego momentu Belg nieprzerwanie gra w Polsce, a w 2018 roku zasilił szeregi GKS-u Katowice. Na Śląsku siatkarz spędził rok i ponownie zdecydował się na zmianę klubu, dołączając kolejno do Asseco Resovii Rzeszów oraz Ślepska Malow Suwałki. Po zakończeniu rozgrywek 2020/2021 Tomas Rousseaux zdecydował się na powrót do Katowic. Choć w pierwszej fazie sezonu, z powodów zdrowotnych oraz losowych, nie był w stanie pomóc swojej drużynie, to po powrocie do regularnych treningów szybko stał się ważnym ogniwem GKS-u Katowice. Tomas Rousseaux wystąpił w dwudziestu dwóch meczach, dokładając do dorobku drużyny dwieście siedemdziesiąt sześć punktów, a także zdobył trzy statuetki dla najlepszego zawodnika meczu. Po zakończeniu rozgrywek Tomas Rousseaux zdecydował się na pozostanie w Katowicach również na sezon 2022/2023. „Znamy Tomasa doskonale, miniony sezon był drugim, który spędził w GKS Katowice. To bardzo wartościowy zawodnik, o czym przekonaliśmy się wielokrotnie, zwłaszcza na przełomie grudnia i stycznia, gdy był u szczytu formy i kilkukrotnie zdobył statuetkę MVP spotkania. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować tę współpracę” – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Tomas Rousseaux to kolejny zawodnik, który zdecydował się na pozostanie w GKS-ie Katowice na kolejne rozgrywki, ponieważ jeszcze w trakcie trwania sezonu swoje kontrakty przedłużyli Jakub Jarosz, Micah Ma’a, Damian Domagała oraz Piotr Hain. Sezon 2021/2022 katowiczanie mogą uznać za udany, ponieważ wywalczyli historyczny awans do fazy play-off, a teraz włodarze klubu rozpoczęli pracę nad składem zespołu, który w kolejnych rozgrywkach również będzie miał włączyć się do walki o wysokie lokaty.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne