Eemi Tervaportti na dłużej w Jastrzębskim Węglu

Jeszcze w trakcie trwania ligi Eemi Tervaportti zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Jastrzębskim Węglem. Rozgrywający w zespole występuje od sezonu 2020/2021, a nowa umowa została przedłużona o kolejne dwa sezony, czyli do zakończenia rozgrywek 2023/2024.

Eemi Tervaportti to niezwykle doświadczony rozgrywający, który pierwsze kroki stawiał w lidze fińskiej, skąd przed sezonem 2011/2012 przeniósł się do francuskiego GFC Ajaccio VB. Ponadto Fin swoje doświadczenie zdobywał na parkietach ligi tureckiej, belgijskiej, greckiej oraz polskiej, kiedy to w sezonie 2017/2018 reprezentował barwy ówczesnego Espadonu Szczecin. W swoim dorobku medalowym Eemi Tervaportti ma między innymi trzy mistrzostwa Belgii czy też złoty i srebrny medal rozgrywek greckich. To właśnie z Olympiakosu Pireusu siatkarz w 2020 roku przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. W barwach zespołu ze Śląska Eemi Tervaportti wywalczył mistrzostwo kraju oraz Superpuchar. Choć Fin głównie pełni rolę zmiennika oraz na parkietach pojawiał się zadaniowo, to zarówno zawodnik jak i klub nie kryją zadowolenia ze wzajemnej współpracy, co przyczyniło się do przedłużenia kontraktu. „Ja naprawdę lubię ten klub. Jastrzębski Węgiel to uznana marka. Nadal więc chciałem być częścią tej drużyny i spróbować wywalczyć z nią tyle trofeów, ile to jest tylko możliwe. Czuję się tu niesamowicie, moja rodzina również. Wszystko tutaj działa jak należy. Świetny zespół, świetna organizacja, cóż więcej nam potrzeba” – mówi fiński rozgrywający Jastrzębskiego Węgla. Radości z takiego przebiegu sprawy nie kryje także sternik klubu Adam Gorol. „Jak to ktoś pięknie ujął, Eemi Tervaportti to „zmiennik klasy premium”. Podzielam tę opinię. Zawodnik ten stanowi bardzo solidne wsparcie na swojej pozycji dla Bena Toniuttiego. Ponadto, Fin dobrze funkcjonuje w tej grupie, więc nie było najmniejszych powodów, by nie przedłużać z nim umowy. Cieszę się, że zostaje z nami na dwa kolejne sezony” – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Eemi Tervaportti to kolejny zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Jastrzębskim Węglem, ponieważ już wcześniej na taki krok zdecydowali się Jurij Gladyr, Rafał Szymura, Jan Hadrava oraz Jakub Popiwczak.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne