Zmiany w sztabie szkoleniowym PGE Skry Bełchatów

W związku z niezadawalającymi wynikami funkcję pierwszego trenera bełchatowskiego zespołu przestał pełnić Slobodan Kovač. Serbskiego trenera w walce o brązowy medal zastąpi Radosław Kolanek.

Slobodan Kovač stery w PGE Skrze Bełchatów objął przed rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2021/2022, a wcześniej pracował z zespołami z ligi włoskiej, rosyjskiej, a także przez lata pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Serbii. Pod wodzą serbskiego szkoleniowca PGE Skra Bełchatów zajęła trzecie miejsce na zakończenie fazy zasadniczej, rozpoczynając zmagania w play-offach od rywalizacji z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Ostatecznie podopieczni Slobodana Kovača przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i w półfinale mierzyli się z Jastrzębskim Węglem. W tym dwumeczu bełchatowianie tylko fragmentami byli w stanie nawiązać walkę z aktualnymi mistrzami Polski, co spowodowało, że włodarze klubu, przed walką o brązowy medal, zdecydowali się na zmiany w sztabie szkoleniowym. „W związku z niezadowalającymi wynikami drużyny zarząd klubu zdecydował, że 27 kwietnia 2022 Slobodan Kovac przestał pełnić funkcję pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów. Z klubem pożegnali się także dwaj inni Serbowie: Slobodan Prakljacić (asystent Kovaca) oraz Radivoje Radaković (trener przygotowania fizycznego)” – czytamy w oficjalnym komunikacie PGE Skry Bełchatów.

Slobodana Kovača w nadchodzących meczach zastąpi dotychczasowy asystent -Radosław Kolanek. PGE Skra Bełchatów wciąż czeka na swojego rywala, ponieważ w drugiej parze półfinałowej, którą tworzą zespoły z Kędzierzyna-Koźla oraz z Zawiercia rozegrany zostanie trzeci mecz.

Źródło: skra.pl/opracowanie własne