Cerrad Enea Czarni Radom buduje skład na kolejny sezon

Cerrad Enea Czarni Radom już kilka tygodni temu zakończył zmagania w PlusLidze i już przygotowuje się do rozgrywek 2022/2023. Na przedłużenie kontraktów zdecydowali się Maciej Nowosiak, Mateusz Masłowski, Daniel Gąsior oraz Sebastian Warda. Natomiast z zespołem pożegnał się Alexander Voropaev.

Maciej Nowosiak swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w zespole z Nowego Sącza, skąd przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, reprezentując jej drużyny w rozgrywkach drugiej ligi oraz TAURON 1.Ligi. W Radomiu młody libero grał już w drużynach młodzieżowych w latach 2018-2020, by ostatecznie zasilić szeregi Cerradu Enei Czarnych Radom przed rozpoczęciem rozgrywek 2020/2021. W barwach seniorskiej drużyny Maciej Nowosiak zadebiutował 20 września 2020 i od początku gry w Radomiu o miejsce w wyjściowym składzie siatkarz rywalizuje z Mateuszem Masłowskim, który podobnie jak Maciej Nowosiak przedłużył kontrakt z klubem o kolejny sezon. Dla Mateusza Masłowskiego rozgrywki 2022/2023 będą już czwartymi spędzonymi na Mazowszu, gdzie libero szybko stał się jednym z podstawowych zawodników. Wcześniej Mateusz Masłowski swoje umiejętności szlifował w Spale oraz w Asseco Resovii Rzeszów, a także jest mistrzem świata juniorów z 2017 roku. Przedłużenie kontraktów z Maciejem Nowosiakiem oraz Mateuszem Masłowskim oznacza, że na pozycji libero w radomskim zespole nie dojdzie do żadnych zmian.

Swój kontrakt przedłużył także atakujący, Daniel Gąsior, który do Radomia przeniósł się przed sezonem 2020/2021 z pierwszoligowego AZS-u AGH Kraków. Atakujący w Cerradzie Enei Czarnych Radom czas spędzony na boisku wykorzystuje bardzo dobrze, będą ważnym ogniwem drużyny. W zakończonym, dla radomian, sezonie Dawid Gąsior doznał kontuzji barku i wystąpił w dziewiętnastu meczach i do dorobku drużyny dołożył osiemdziesiąt punktów. Na kolejny, drugi, sezon w Radomiu zdecydował się pozostać także Sebastian Warda. Doświadczony środkowy wcześniej grał w pierwszoligowych rozgrywkach, a ostatnie lata spędził w Zawierciu, Warszawie, Olsztynie, Kędzierzynie-Koźlu czy w Suwałkach. W zespole prowadzonym przez Jakuba Bednaruka Sebastian Warda pełnił rolę zmiennika, choć otrzymywał też szansę na dłuższe fragmenty gry. W barwach radomskiego klubu siatkarz rozegrał trzynaście meczów i zdobył czterdzieści punktów.

Trzynaste miejsce, które ostatecznie zajęli zawodnicy Cerrad Enea Czarnych Radom nie do końca spełniło oczekiwania włodarzy klubo oraz samej drużyny. Po zakończeniu rozgrywek rozpoczęły się intensywne prace nad budową składu, który w kolejnym sezonie będzie walczył o wyższe lokaty w PlusLidze. Już wcześniej swój kontrakt przedłużył Paweł Rusin, a z zespołem pożegnał się Alexander Voropaev, który do drużyny dołączył w trakcie sezonu, ze względu na kontuzję drugiego rozgrywającego, Wiktora Nowaka.

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne