Amerykanie zostają w Kędzierzynie-Koźlu

Do ostatecznych plusligowych rozstrzygnięć zostało już niewiele meczów do rozegrania, a włodarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od dłuższego czasu pracują także nad składem zespołu na sezon 2022/2023. Kolejnymi zawodnikami, którzy w dalszym ciągu będą grać na Opolszczyźnie są David Smith oraz Erik Shoji.

David Smith od lat związany jest z PlusLigą, w której występuje, nieprzerwanie, od sezonu 2016/2017. Początkowo środkowy reprezentował barwy zespołu z Radomia, a kolejne rozgrywki spędził kolejno w Aluron CMC Warcie Zawiercie, Asseco Resovii Rzeszów, by ostatecznie w 2019 roku przenieść się do Kędzierzyna-Koźla. W zespole z Opolszczyzny David Smith jest jednym z podstawowych zawodników, a w swoim dorobku ma dwa Superpuchary oraz dwa Puchary Polski, wywalczone przed rokiem wicemistrzostwo kraju oraz złoty medal Ligi Mistrzów. W trwającym jeszcze sezonie kędzierzynianie znów zagrają w wielkim finale Ligi Mistrzów, a także walczą o medale rozgrywek krajowych. Już teraz wiadomo, że David Smith pozostanie w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle również na sezon 2022/2023. „Cieszę się, że mogę być częścią PlusLigi przez tak długi czas. Dla mnie to wyjątkowe, że ta praca doprowadziła mnie do gry w ZAKS-ie. Jest tutaj świetna społeczność, drużyna jest niesamowita, a cała organizacja wspierająca.  Po prostu kocham grać z tym zespołem. Moja rodzina jest tutaj szczęśliwa, dzieci zaaklimatyzowały się w Kędzierzynie, syn ma przyjaciół, szkołę, drużyny sportowe, z którymi gra. To było dla mnie bardzo ważne, jestem szczęśliwy, że mogę tu zostać kolejny rok” – mówi David Smith.

Na pozostanie w zespole zdecydował się także drugi z reprezentantów Stanów Zjednoczonych – Erik Shoji. Libero doświadczenie zbierał grając na parkietach ligi austriackiej, niemieckiej, włoskiej czy rosyjskiej. To właśnie z Fakiełu Nowy Urengoj przed rokiem Erik Shoji przeniósł się do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata szybko stał się mocnym punktem wicemistrzów Polski, a zadowolenie zarówno klubu jak i zawodnika ze wzajemnej współpracy spowodowały podjęcie decyzji o przedłużeniu umowy. „Czuję się niesamowicie w Polsce i w Kędzierzynie. To małe miasteczko, które naprawdę kocha siatkówkę. Dla kogoś z pasją do gry niesamowitym jest tutaj być. Kocham ten klub i grę dla tutejszych kibiców – nie mogę na nic powiedzieć złego słowa” – powiedział Erik Shoji.

Amerykański duet to kolejni zawodnicy, którzy przedłużyli już swoje kontrakty z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ponieważ już wcześniej na taki krok zdecydowali się reprezentanci Polski – Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek oraz Aleksander Śliwka.

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne