Piotr Nowakowski żegna się z reprezentacją

Ostatnie lata w polskiej siatkówce były niezwykle udane, a jednym ze współautorów tych sukcesów był Piotr Nowakowski, który w swoim dorobku ma między innymi dwa złote medale Mistrzostw Świata. Jednak jak poinformował doświadczony środkowy, po czternastu latach, nadszedł czas na zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Piotr Nowakowski w reprezentacji Polski zadebiutował w 2008 roku i na przestrzeni lat stał się jednym z najlepszych polskich środkowych i filarów reprezentacji. W swoim dorobku siatkarz ma złoty medal z historycznych Mistrzostw Europy w 2009 roku, a także trzy brązowe medale turnieju, w tym ten wywalczony przed rokiem w Polsce. Piotr Nowakowski może pochwalić się również brązowym i złotym medalem Ligi Światowej, oraz srebrnym krążkiem wywalczonym w Lidze Narodów. Ponad to środkowy ma na swoim koncie srebro i brąz Pucharu Świata, oraz najcenniejsze trofea – dwa złote medale Mistrzostw Świata z 2014 oraz 2018 roku. Podczas turnieju w Turynie Piotr Nowakowski otrzymał także nagrodę indywidualną dla najlepszego środkowego. Choć za kilka tygodni ponownie biało-czerwoni będą bronić mistrzostwa świata, to w składzie na pewno zabraknie Piotra Nowakowskiego, który za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. „Sezon klubowy powoli dobiega końca, po nim jak zwykle nastąpi krótka przerwa i rozpocznie się zgrupowanie kadry. Dla mnie jednak ten, naturalny od kilku lat, rytm zostanie zaburzony. Po rozmowie z obecnym trenerem i 14 latach wspaniałej przygody czas powiedzieć stop. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w tej pięknej podróży. Cieszę się, że mogłem być częścią tak świetnej rodziny jaką jest Nasza Reprezentacja. W sercu, ta Drużyna, nadal będzie zajmowała specjalne miejsce” – napisał Piotr Nowakowski.

Piotr Nowakowski to kolejny siatkarz, który po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdecydował się na zakończenie przygody z reprezentacją narodową, ponieważ już kilka tygodni temu o takiej samej decyzji poinformował Michał Kubiak.

Źródło: Informacja własna