Polacy na światowych parkietach: Bartosz Kurek bliżej wywalczenia tytułu. Kolejna wygrana Zenitu Kazań

W minionym tygodniu liga japońska wkroczyła w końcową fazę sezonu 2021/2022. Do finału awansowała drużyna Bartosza Kurka, a w pierwszym meczu zwyciężyła bez straty seta. Kolejne zwycięstwo zanotował także Zenit Kazań oraz ekipa Łukasza Wiese.

Na początek zaglądamy do Rosji, gdzie zespół Zenitu Kazań w przedostatnim meczu rundy zasadniczej podejmował ekipę Ural Ufa. Pierwszego seta z przewagą siedmiu „oczek” zapisali na swoim koncie gospodarze, a następnie zwyciężyli także w drugiej odsłonie z dwupunktowym zapasem. W trzecim secie zaś postawili kropkę nad ‚i’ z różnicą trzech „oczek”. Bartosz Bednorz w tym spotkaniu nie pojawił się na boisku.

Zenit Kazań – Ural Ufa 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

W Czechach zespół CEZ Karlovarsko zmierzył się na własnym boisku z ekipą Odolena Voda. Gospodarze spotkania od początku nie tracili kontroli nad grą, a w pierwszej partii zwyciężyli po grze na przewagi. W drugiej odsłonie wygrali zdecydowanie wyraźniej, bo z różnicą dziesięciu punktów, zaś w trzeciej z zapasem sześciu „oczek” postawili kropkę nad ‚i’. Łukasz Wiese zdobył 9 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem.

CEZ Karlovarsko – Odolena Voda 3:0 (26:24, 25:15, 25:19)

Zaglądamy do Japonii, gdzie zespół Michała Kubiaka rozegrał pojedynek z ekipą Suntory Sunbirds. Zespół polskiego przyjmującego zwyciężył w pierwszej odsłonie z przewagą sześciu punktów, ale w drugiej partii z taką samą różnicą punktową górą byli rywale. W trzeciej odsłonie ponownie skuteczniejsi okazali się siatkarze Panasonic Panthers, lecz gospodarze meczu doprowadzili do tie-breaka. W nim skuteczniejsi byli przyjezdni. Michał Kubiak w tym starciu zdobył 18 punktów, w tym 1 zagrywką i 1 blokiem. W rozgrywanym złotym secie natomiast zespół z Polakiem w składzie przegrał z różnicą czterech punktów, kończąc ostatecznie rozgrywki. Przyjmujący zaś do dorobku zespołu w tej dodatkowej partii dołożył 4 „oczka”.

Suntory Sunbirds- Panasonic Panters 2:3 (19:25, 25:19, 23:25, 25:21, 10:15)

W pierwszym meczu finałowym ekipa Wolfdogs Nagoya podejmowała zespół Suntory Sunbirds. W pierwszym secie gospodarze meczu zwyciężyli z przewagą sześciu punktów, zaś w drugim po grze na przewagi. W trzeciej odsłonie natomiast postawili kropkę nad ‚i’, wygrywając z przewagą czterech „oczek”. Bartosz Kurek zdobył 31 punktów, w tym 1 zagrywką.

Wolfdogs Nagoya – Suntory Sunbirds 3:0 (25:19, 28:26, 25:21)

Źródło: http://www.volleyservice.ru / http://www.vleague.or.jp/ / http://www.cvf.cz . opracowanie własne