Michał Winiarski trenerem reprezentacji Niemiec

Andrea Giani, który przez lata związany był z reprezentacją Niemiec, w minionym tygodniu został selekcjonerem Francuzów, a dziś tamtejsza federacja poinformowała, że następcą Włocha został Michał Winiarski. Polak na co dzień związany jest z Treflem Gdańsk, gdzie pracuje z Moritzem Reichertem czy Lukasem Kampą.

Michał Winiarski to jeden z bardziej doświadczonych zawodników, którzy w przeszłości występowali na siatkarskich parkietach w Polsce oraz za granicą. Przez lata kariery były przyjmujący sięgał po medale rozgrywek klubowych, a z reprezentacją zdobył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo świata. Po zakończeniu kariery zawodniczej Michał Winiarski pozostał przy siatkówce i został trenerem. Najpierw był członkiem sztabu szkoleniowego PGE Skry, a w 2019 roku objął stery Trefla Gdańsk. Pod wodzą Winiarskiego Gdańskie Lwy prezentują stabilną formę, a przed szkoleniowcem nowe wyzwanie, ponieważ obejmie on stanowisko selekcjonera reprezentacji Niemiec. „Bardzo się cieszę z możliwości współpracy z reprezentacją Niemiec. To dla mnie duże wyzwanie i dziękuję Christianowi Dünnesowi i federacji za zaufanie. Reprezentacja Niemiec to zespół, który jest silnie obecny na arenie międzynarodowej. Moim celem będzie dawanie z siebie wszystko każdego dnia. Tego samego oczekuję od zawodników, bo wierzę, że codzienna praca na treningach zrobi największą różnicę w drodze odniesienia sukcesu” – mówił Michał Winiarski.

Szkoleniowiec pracę z reprezentacją zacznie pod koniec kwietnia, a w nadchodzącym sezonie Niemców czekają zmagania w siatkarskiej Lidze Narodów oraz w mistrzostwach świata. Dla naszych zachodnich sąsiadów będzie to powrót do jednego z najważniejszych turniejów czterolecia, ponieważ zabrakło ich w 2018 roku we Włoszech. „Przede wszystkim chciałbym poznać wszystkich zawodników osobiście. Komunikacja i duch pracy zespołowej są dla mnie bardzo ważne. Będzie na to czas podczas Siatkarskiej Ligi Narodów. Jestem pewien, że uda nam się stworzyć drużynę, która poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnikami. Celem będzie udoskonalenie naszego systemu gry i jak najlepsze przygotowanie się do mistrzostw świata. Ważne jest również, aby doskonalić każdego zawodnika indywidualnie” – dodał Michał Winiarski.

Źródło: volleyball-verband.de/opracowanie własne