Liga Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonuje ekipę Jastrzębskiego Węgla

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu półfinałowym pokonała drużynę Jastrzębskiego Węgla. Kędzierzynianie od początku narzucili swój rytm gry i po trzech setach mogli cieszyć się z wykonania ważnego kroku w stronę wielkiego finału Ligi Mistrzów.

Mecz rozpoczęli jastrzębianie od zagrywki Łukasza Wiśniewskiego, ale pierwszą akcję zakończyli na swoją korzyść kędzierzynianie (1:0). Między zespołami nawiązała się zacięta gra, choć minimalny komfort bezpieczeństwa utrzymywali po swojej stronie przyjezdni (8:5, 9:7). As serwisowy Tomasza Fornala powiększył przewagę jego zespołu do trzech „oczek” (11:8), a blok Aleksandra Śliwki poskutkował przerwą na żądanie trenera Andrei Gardiniego (12:8). Gospodarze spotkania próbowali odrabiać straty, lecz siatkarze z Kędzierzyna-Koźla skutecznie im to uniemożliwiali, kontrolując grę. Ostatecznie zapisali inauguracyjną odsłonę na swoim koncie z przewagą pięciu „oczek” (25:20).

Drugiego seta zespoły rozpoczęły wymianą „oczek” (1:1), a następnie kędzierzynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). W tym secie ponownie przejęli kontrolę nad grą i powiększali swoją przewagę, zaś gospodarze nie mogli znaleźć sposobu, aby ich zatrzymać (17:10). Pewnie zmierzali do zwycięstwa i ostatecznie tę partię zapisali na swoim koncie z przewagą jedenastu punktów (25:14).

Trzecią odsłonę korzystniej rozpoczęli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, osiągając już po pierwszych akcjach dwupunktowe prowadzenie (3:1). Jastrzębianie jednak nie tracili z nimi kontaktu i walczyli o odzyskanie straconych „oczek”. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla utrzymywali jednak kontrolę nad grą (9:7), uniemożliwiając rywalom bliższy kontakt. Powiększali swoją przewagę i ostatecznie przypieczętowali zwycięstwo z różnicą sześciu punktów (25:19).

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 14:25, 19:25)

MVP: Marcin Janusz

Jastrzębski Węgiel: Jan Hadrava, Benjamin Toniutti, Łukasz WIśniewski, Trevor Clevenot, Jakub Macyra, Jakub Popiwczak (libero) oraz Eemi Tervaportti, Rafał Szymura, Stephen Boyer

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, David Smith, Norbert Huber, Erik Shoji (libero)