Koniec reprezentacyjnej przygody Michała Kubiaka

Michał Kubiak w reprezentacji Polski, w ostatnich latach, był jednym z kluczowych zawodników, pełniąc w ostatnich latach funkcję kapitana biało-czerwonych. Przyjmujący przez lata osiągał kolejne cele, a wśród wywalczonych medali są dwa złota Mistrzostw Świata, jednak jak poinformował Michał Kubiak miniony sezon był jego ostatnim w barwach narodowych.

Michał Kubiak w biało-czerwonych barwach na dobre zagościł w 2011 roku i na przestrzeni lat z zawodnika, który pojawiał się na boisku na krótkie zmiany stał się jednym z filarów naszej reprezentacji. W swoim dorobku medalowym przyjmujący ma trzy brązowe medale Mistrzostw Europy, dwa srebrne krążki oraz brąz Pucharu Świata, złoty medal Ligi Światowej, a także srebrno Ligi Narodów. Jednak jednymi z najcenniejszych sukcesów, którymi może pochwalić się Michał Kubiak są złote medale Mistrzostw Świata z 2014 roku oraz z 2018 roku. Siatkarz trzykrotnie miał również szansę na grę na Igrzyskach Olimpijskich, nie ukrywając, że medal najważniejszej imprezy czterolecia jest jednym brakującym krążkiem wywalczonym w biało-czerwonych barwach. Jednak za każdym razem reprezentacja Polski udział w Igrzyskach Olimpijskich kończyła na zmaganiach ćwierćfinałowych. Przed rozpoczęciem sezonu kadrowego w 2021 roku Michał Kubiak zaznaczał, że może być to jego ostatni sezon w reprezentacji Polski i tak też się dzieje, o czym kapitan biało-czerwonych poinformował w swoich mediach społecznościowych. „Siatkówka reprezentacyjna otworzyła przede mną wiele drzwi. Zwiedziłem prawie cały Świat, poznałem wielu wspaniałych i inspirujących ludzi, mam mnóstwo wspomnień, które zostaną za mną na zawsze. Za te wspomnienia właśnie, człowiek dałby się pokroić, żeby móc przeżyć to jeszcze raz. Mimo, że moja kariera reprezentacyjna dobiegła końca, to mam zamiar jeszcze trochę pograć. Nie żegnam się więc na zawsze, na to przyjdzie jeszcze czas. Być może będzie mi dane zagrać jeszcze na polskich parkietach i pożegnać się z Wami osobiście” – napisał Michał Kubiak.

Przyjmujący w dalszym ciągu będzie stanowił o sile japońskiego Panasonic Panthers, z którym kontrakt przedłużył również na kolejne rozgrywki. Natomiast na reprezentację Polski, na czele której Vitala Heynena zastąpił Nikola Grbić czekają kolejne wyzwania wśród których znajdują się Mistrzostwa Świata, gdzie biało-czerwoni przystąpią jako obrońcy tytułu.

Źródło: Informacja własna