Kolejny zawodnik zostaje w Katowicach! Jarosz z nową umową

Włodarze GKS-u Katowice nie zwalniają tempa i kompletują skład na rozgrywki 2022/2023, a kolejnym zawodnikiem, który przedłużył umowę z klubem jest Jakub Jarosz. Atakujący na Górny Śląsk przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 i szybko stał się podstawowym ogniwem zespołu.

Jakub Jarosz to wielokrotny reprezentant Polski, który w swoim dorobku ma medale mistrzostw Europy, Ligi Światowej czy srebro Pucharu Świata. Na przestrzeni lat atakujący doświadczenie zbierał, grając w czołowych plusligowych klubach, takich jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów czy Asseco Resovia Rzeszów. Jakub Jarosz stanowił także o sile Łuczniczki Bydgoszcz, Trefla Gdańsk, a także próbował swoich sił w lidze włoskiej czy katarskiej. Na przestrzeni lat Jarosz zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, a także dwukrotnie sięgnął po srebrny medal Pucharu CEV. W 2019 roku siatkarz zdecydował się na podpisanie kontraktu z GKS-em Katowice i szybko stał się czołowym zawodnikiem, rozgrywając w barwach klubu sześćdziesiąt siedem ligowych meczów. Obie strony są zadowolone ze współpracy, co spowodowało przedłużenie umowy na kolejny sezon. „Decyzja o przedłużeniu umowy z Jakubem Jaroszem była dla nas naturalna. Odkąd jest w GKS-ie, pokazuje, że mijające lata nie grają dla niego żadnej roli. Nigdy nie schodzi poniżej pewnego, bardzo wysokiego poziomu. W tym sezonie pokazuje to dobitnie, a jego postawa w wielu meczach po prostu zachwyciła wszystkich. Kuba to doskonały gracz, ale przede wszystkim świetny człowiek z charakterem, który doskonale spełnia się w roli kapitana drużyny. Nie przesadzę, jeśli powiem, że stał się prawdziwym GieKSiarzem. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że zostaje z nami” – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

GKS Katowice w tym sezonie mają szansę na awans do fazy play-off, ponieważ obecnie zajmuje ósme miejsce i ma na swoim koncie trzydzieści cztery punkty zdobyte w dwudziestu czterech meczach. Do zakończenia rundy zasadniczej podopieczni Grzegorza Słabego rozegrają jeszcze dwa mecze, w których zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów oraz Ślepskiem Malow Suwałki.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne