Polacy na światowych parkietach: Zwycięstwa Bednorza, Leona czy Kubiaka. Kolejne odwołane mecze Kurka

W miniony weekend po raz kolejny ze zwycięstw mogły cieszyć się m. in. zespoły Zenitu Kazań, Sir Safety Conad Perugia czy Panasonic Panthers, a z kolei mecze drużyny Bartosza Kurka zostały ponownie odwołane. Sprawdźcie jak poradzili sobie pozostali Polacy występujący w lidze zagranicznej.

Na początek zaglądamy do Rosji, gdzie drużyna Zenitu Kazań po czterech setach pokonała ekipę Lokomotivu Nowosybirsk. Pierwsze set rozstrzygnął się po grze na przewagi z korzyścią dla siatkarzy z Kazania, a następnie zwyciężyli oni w drugiej partii z różnicą pięciu punktów. W trzeciej odsłonie swoje szanse w meczu przedłużyli gospodarze, wygrywając z dwupunktową przewagą, ale w czwartej partii swoje szanse w meczu przedłużyli z różnicą ośmiu „oczek” Bartosz Bednorz zdobył czternaście punktów, z czego 1 zagrywką i 4 blokiem. Atakował ze skutecznością 56%, skończywszy 9 z 16 posłanych do niego piłek, zaś przyjmował na poziomie 30%.

Lokomotiv Novosybirsk – Zenit Kazań 1:3 (26:28, 20:25, 25:23, 17:25)

Przenosimy się do Włoch, gdzie drużyna Sir Safety Conad Perugia po czterech setach pokonała na wyjeździe ekipę Vero Volley Monza. Siatkarze z Perugii zapisali na swoim koncie pierwszą partię z przewagą czterech punktów, zaś w kolejnej po grze na przewagi skuteczniejsi byli gospodarze. Dwa ostatnie sety ponownie padły łupem zespołu z Perugii z różnicą kolejno dwóch i trzech „oczek”. Wilfredo Leon w tym spotkaniu nie pojawił się na boisku.

Vero Volley Monza – Sir Safety Conad Perugia 1:3 (21:25, 32:30, 23:25, 22:25)

Zespół Consar RCM Ravenna uległ na własnym boisku drużynie Top Volley Cisterna. Gospodarze zapisali na swoim koncie jedynie pierwszą odsłonę, z przewagą pięciu „oczek”, ale w drugiej z różnicą czternastu punktów skuteczniejsi byli przyjezdni. Kolejne dwie partie zapisali na swoim koncie z przewagą odpowiednio czterech i sześciu punktów. Mateusz Biernat zagrał od początku w pierwszych trzech odsłonach, a w czwartej pojawił się na zmianie, jednak nie punktował.

Consar RCM Ravenna – Top Volley Cisterna1:3 (25:20, 11:25, 21:25, 19:25)

Zaglądamy do włoskiej Serie A2, gdzie zespół Cave Del Sole Lagonegro z Aleksandrem Maziarzem pokonał na własnym boisku drużynę BCC Castellana Grotte. Przyjezdni zapisali na swoim koncie pierwszą partię z przewagą ośmiu punktów, zaś w pozostałych miejscowi zwyciężyli dwukrotnie z różnicą dwóch „oczek”, zaś w ostatnim secie z przewagą pięciu punktów. Aleksander Maziarz do dorobku zespołu dołożył 4 punkty, z czego 2 atakiem i 2 blokiem.

Cave Del Sole Lagonegro – BCC Castellana Grotte 3:1 (17:25, 25:23, 29:27, 25:20)

We włoskiej serie A3 zespół Sol Lucernari Maggiore po czterech setach pokonał na wyjeździe zespół Gamma Chimica Brugherio. W pierwszej partii z przewagą ośmiu punktów zwyciężyli gospodarze, zaś w drugim secie po grze na przewagi skuteczniejsi byli przyjezdni. W kolejnych dwóch partiach zwyciężyli zaś z przewagą siedmiu i dwóch punktów. Michał Marszałek zdobył w tym spotkaniu 15 punktów, z czego 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 37%, skończywszy 13 z 35 posłanych do niego piłek, a ponadto przyjmował z 56% jakością.

Gamma Chiica Brugherio – Sol Lucernari Maggiore – 3:1 (25:17, 26:28, 18:25, 23:25)

Przenosimy się do Belgii, gdzie zespół Lindemans Aalst pokonało na wyjeździe ekipę Volley Haasrode Leuven. Siatkarze z Aalst wyraźnie narzucili swoje tempo gry w pierwszej partii, zwyciężając z przewagą jedenastu punktów. W drugiej partii natomiast skuteczniejsi o sześć „oczek” byli gospodarze, a następnie zapisali na swoim koncie trzeciego seta z dwupunktową przewagą. W czwartej odsłonie przyjezdni zwyciężyli z różnicą dwóch „oczek”, zaś w tie-breaku postawili kropkę nad ‚i’, wygrywając z dwupunktową przewagą. Kamil Droszyński pojawił się na boisku w drugim i trzecim secie, lecz nie punktował. Jakub Rybicki natomiast zdobył 13 punktów, z czego 3 zagrywką i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 35%, skończywszy 9 z 26 posłanych do niego piłek, zaś przyjmował z 28% jakością.

Volley Haasrode Leuven – Lindemans Aalst 2:3 (14:25, 25:19, 25:23, 21:25, 13:15)

Zaglądamy też do Czech, gdzie zespół VK CEZ Karlovarsko na własnym boisku po trzech setach pokonał ekipę Brno. Gospodarze od początku nie tracili kontroli nad grą, zwyciężając kolejno z przewagą pięciu, trzech i siedmiu punktów. Łukasz Wiese zagrał w pierwszych dwóch odsłonach i zdobył 6 punktów, w tym 2 blokiem. Skończenie 4 z 5 rozegranych do niego akcji dało mu 80% skuteczność, a ponadto przyjmował na poziomie 36%.

VK CEZ Karlovarsko – Brno 3:0 (25:20, 25:22, 25:18)

W lidze tureckiej ekipa New Kiziltepe Sports po trzech setach uległa na własnym boisku drużynie Halkbanku Ankara. Przyjezdni od początku kontrolowali przebieg seta, zwyciężają kolejno z przewagą dziesięciu, czterech i dwóch „oczek”. Michał Filip zdobył 10 punktów, z czego 1 blokiem, zaś skończenie 9 z 23 rozegranych do niego akcji dało mu 39% skuteczność.

New Kiziltepe Sports – Halkbank Ankara 0:3 (15:25, 21:25, 27:29)

Na koniec zaglądamy do Japonii. Drużyna Panasonic Panthers rozegrała dwa spotkania z ekipą Suntory Sunbirds. W pierwszym ekipa Michała Kubiaka wygrała bez straty seta, a emocji nie brakowało już w pierwszym, który rozstrzygnął się po grze na przewagi, zaś w kolejnych gospodarze zwyciężyli z różnicą trzech i dziesięciu „oczek. Michał Kubiak zdobył 12 punktów, z czego 1 blokiem. W drugim pojedynku ekipa Panasonic Panthers ponownie pokonała rywali, ale tym razem po czterech setach. Gospodarze zapisali na swoim koncie pierwsze dwie odsłony z różnicą odpowiednio ośmiu i siedmiu punktów. W trzeciej partii swoje szanse przedłużyli przyjezdni, wygrywając z przewagą dwóch „oczek”, zaś w czwartej partii po grze na przewagi kropkę nad ‚i postawili siatkarze Panasonic Panthers. Michał Kubiak zdobył 12 punktów, w tym 1 blokiem i 1 zagrywką.

Panasonic Panthers – Suntory Sunbirds 3:0 (26:24, 25:22, 25:15)

Panasonic Panthers – Suntory Sunbirds 3:1 (25:17, 25:18, 23:25, 29:27)

Źródło: http://www.volleyservice.ru / http://www.legavolley.it / http://www.euromillionsvolleyleague.be / http://www.cvf.cz/ http://www.tvf.org.tr/ https://www.vleague.jp/ opracowanie własne