Znamy wszystkich uczestników Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera poinformowali, że po raz kolejny turniej zaplanowany na 18-20 sierpnia, gościć będzie w Krakowie, a w ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata Polacy zmierzą się z reprezentacjami Iranu, Serbii oraz Argentyny.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozgrywany jest nieprzerwanie od 2003 roku. Przez lata gościł w różnych miastach Polskich, takich jak: Olsztyn, Zielona Góra, Katowice, Łódź, Bydgoszcz, a od 2016 roku gospodarzem zmagań jest krakowska TAURON Arena i jak poinformowali organizatorzy XIX edycja turnieju ponownie zagości do Krakowa. „Cieszę się, że po raz kolejny mamy możliwość współpracować przy jego organizacji z Krakowem. Wszystkie dotychczasowe edycje naszego turnieju rozgrywane w stolicy Małopolski stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, z pewnością tym razem będzie tak samo. Jeszcze raz dziękujemy władzom Krakowa za to, że chcą współtworzyć z nami historię Memoriału Huberta Jerzego Wagnera” – mówi Cezary Mróz. Przez lata Memoriał Huberta Jerzego Wagnera stał się ważnym elementem siatkarskiego kalendarza dla wielu reprezentacji narodowych. W tegorocznej odsłonie obok Polaków wystąpią Irańczycy, Serbowie oraz Argentyńczycy. Dla reprezentacji Iranu będzie to trzeci występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, natomiast zespół z Argentyny w turnieju zagra po raz drugi, a dla serbskiej drużyny będzie to piąty udział w Memoriale upamiętniającym jednego z czołowych polskich trenerów jakim był Hubert Wagner.

XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera tradycyjnie stanowi ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed najważniejszym turniejem sezonu jak mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata czy Igrzyska Olimpijskie. Podobnie będzie w dniach 18-20 sierpnia, ponieważ zmagania w Krakowie poprzedzą wyjazd naszej reprezentacji na mistrzostwa świata, gdzie podopieczni trenera Nikoli Grbicia będą bronić złotego medalu wywalczonego przed czterema laty w Turynie.

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne