Piotr Hain zostaje w Katowicach na kolejny sezon

Włodarze plusligowych klubów powoli rozpoczynają pracę nad budową składów swoich drużyn na kolejne rozgrywki. Nie inaczej jest w Katowicach, gdzie swój kontrakt przedłużył doświadczony środkowy – Piotr Hain, który do drużyny z Górnego Śląska dołączył przed rozpoczęciem rozgrywek 2021/2022. W zespole pozostaną także Damian Domagała oraz Micah Ma’a

Piotr Hain przez lata zbierał doświadczenie na ligowych parkietach reprezentując barwy takich klubów jak Indykpol AZS Olsztyn, gdzie zadebiutował w PlusLidze czy Jastrzębskiego Węgla z którym w 2019 roku siatkarz wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Ponad to środkowy przez lata związany był z zespołem z Lubina, a sezon 2020/2021 spędził w Asseco Resovii Rzeszów. Po zakończeniu rozgrywek Piotr Hain zdecydował się na zmianę klubu i związał się kontraktem z GKS-em Katowice, gdzie szybko stał się podstawowym ogniwem zespołu. Jak do tej pory Piotr Hain wystąpił w dwudziestu ligowych meczach, a dobra postawa spowodowała, że już teraz katowicki klub zdecydował się na przedłużenie umowy z zawodnikiem do zakończenia rozgrywek 2022/2023. „Piotr bez wątpienia jest bardzo ważną postacią zespołu. Nie tylko pod względem sportowym, bo tutaj chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć, ale i mentalnym. To siatkarz, który scala grupę, a swoim boiskowym doświadczeniem potrafi pomóc w najtrudniejszych sytuacjach. Bardzo szybko byliśmy pewni, że chcemy aby Piotr pozostał z nami na kolejny sezon” – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji Klubu Jakub Bochenek.

Piotr Hain to kolejny zawodnik, który zdecydował się zostać na Górnym Śląsku również na sezon 2022/2023, wcześniej na taki krok zdecydowali się Damian Domagała, który podobnie jak Hain do GKS-u Katowice przeniósł się z Rzeszowa oraz Micah Ma’a, który do PlusLigi przeniósł się z Francji i szybko stał się podstawowym zawodnikiem w szeregach katowiczan.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne