Polacy na światowych parkietach: Leon z Pucharem Włoch. Kolejne zwycięstwo Bednorza, jedna wygrana Kubiaka i odwołane mecze Kurka

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo kraju odniosła ekipa Zenitu Kazań, a ponadto punkty do tabeli dopisały zespoły Lindemans Aalst czy VK CEZ Karlovarsko. Drużyna Michała Kubiaka wygrała jedno z dwóch spotkań, zaś mecze zespołu Bartosza Kurka zostały odwołane. We Włoszech natomiast ekipa Sir Safety Conad Perugia zdobyła krajowy puchar.

Na początek zaglądamy do Rosji, gdzie siatkarze Zenitu Kazań pokonali na własnym boisku ekipę Zenitu St. Petersburg. Przyjezdni zapisali na swoim koncie pierwszą partię z różnicą dwóch punktów, ale w kolejnych górą byli gospodarze z przewagą kolejno czterech, czterech i dwóch „oczek”. Bartosz Bednorz był liderem zespołu, a zdobył 23 punkty, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 71%, skończywszy 20 z 28 posłanych do niego piłek, zaś przyjmował z 34% jakością.

Zenit Kazań – Zenit St. Petersburg 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 28:26)

Przenosimy się do Włoch, gdzie w ten weekend rozgrywany był puchar kraju. W finale ekipa Sir Safety Conad Perugia zmierzyła się z zespołem Itas Trentino. Siatkarze z Perugii od początku nie tracili kontroli, wygrywając w pierwszych dwóch partiach z przewagą ośmiu punktów. W trzeciej odsłonie swoje szanse przedłużyli jeszcze siatkarze z Trydentu, zapisując ją na swoim koncie z różnicą dwóch „oczek”, lecz w czwartej partii gracze z Perugii postawili kropkę nad ‚i’. Wilfredo Leon był liderem swojego zespołu, a w całym spotkaniu zdobył 23 punkty, z czego 4 zagrywką i 2 blokiem. Skończył 17 z 38 rozegranych do niego akcji, a to dało mu 45% skuteczność, zaś przyjmował na poziomie 50%.

Sir Safety Conad Perugia – Itas Trentino 3:1 (25:17, 25:17, 23:25, 25:23)

W rozgrywkach Serie A2 zespół Cave Del Sole Lagonegro Aleksandra Maziarza zmierzył się na wyjeździe z ekipą Gruppo Consoli McDonald’s Brescia. Gospodarze zapisali na swoim koncie pierwszą partię z przewagą dziewięciu punktów, lecz w drugiej skuteczniejsi byli przyjezdni, wygrywając z różnicą czterech punktów. W kolejnych dwóch ponownie skuteczniejsi byli gracze Gruppo Consoli McDonald’s Brescia, wygrywając kolejno z przewagą czterech i pięciu „oczek”. Aleksander Maziarz zdobył 5 punktów, z czego 1 zagrywką, zaś atakował ze skutecznością 50%, skończywszy 4 z 8 rozegranych do niego akcji.

Gruppo Consoli McDonald’s Brescia – Cave Del Sole Lagonegro 3:1 (25:16, 21:25, 25:21, 25:20)

Zaglądamy do Belgii, gdzie drużyna Lindemans Aalst pokonała na własnym boisku ekipę VBC Waremme. Gospodarze spotkania od początku narzucili rywalom swoje tempo gry, zwyciężając kolejno z różnicą dziesięciu, sześciu i pięciu punktów. Kamil Droszyński i Jakub Rybicki w tym spotkaniu nie pojawili się na boisku.

Lindemans Aalst – VBC Waremme 3:0 (25:10, 25:19, 25:20)

Kontynuujemy naszą podróż i zatrzymujemy się w Czechach. Drużyna VK CEZ Karlovarsko po pięciu setach pokonała na wyjeździe ekipę Kladno. Przyjezdni zapisali na swoim koncie pierwszą partię po grze na przewagi, ale w kolejnej skuteczniejsi byli gospodarze, zwyciężając z przewagą czterech „oczek”. Trzecia odsłona ponownie rozstrzygnęła się minimalną różnicą punktową na korzyść gości, a czwarty set zakończył się na korzyść miejscowych z przewagą trzech „oczek”. W tie-breaku natomiast siatkarze VK CEZ Karlovarsko zwyciężyli z zapasem sześciu punktów. Łukasz Wiese był liderem w swoim zespole, a zdobył 16 „oczek”, z czego 4 zagrywką. Atakował ze skutecznością 48%, skończywszy 12 z 25 posłanych do niego piłek, zaś przyjmował na poziomie 27%.

Kladno – VK CEZ Karlovarsko 2:3 (24:26, 25:21, 25:27, 25:22, 9:15)

W Turcji zespół New Kiziltepe Sports z Michałem Filipem w składzie, przegrał w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Fenerbahce HDI Sigorta. Gospodarze od początku narzucili przeciwnikom swoje tempo gry, zwyciężając kolejno z różnicą sześciu, czterech i ośmiu punktów. Michał Filip jako najlepiej punktujący gracz w zespole zdobył 14 „oczek”, z czego 2 zagrywką i 2 blokiem, zaś skończenie 10 z 20 rozegranych do niego akcji dało mu 50% skuteczność ataku.

Fenerbahce HDI Sigort – New Kiziltepe Sports 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

Na koniec zaglądamy do Japonii. Drużyna Michała Kubiaka Panasonic Panthers rozegrała dwa mecze z ekipą Toray Arrows. W pierwszym spotkaniu gospodarze ulegli rywalom po czterech setach. W pierwszej partii z sześciopunktową przewagą zwyciężyli gracze Toray Arrows, ale w drugiej odsłonie z różnicą trzech „oczek” skuteczniejsi byli siatkarze Panaasonic Panthers. W kolejnych dwóch setach ponownie górą byli przyjezdni, zwyciężając w trzecim z różnicą dwóch punktów, zaś w czwartym po grze na przewagi. Michał Kubiak zdobył 15 „oczek”, z czego 4 blokiem i 1 zagrywką. W drugim spotkaniu tych zespołów zwycięstwo bez straty seta odniosła ekipa Panasonic Panthers, wygrywajac kolejno z różnicą czterech, ośmiu i dziewięciu punktów. Michał Kubiak zdobył w tym starciu 14 „oczek”, w tym 2 blokiem.

Panasonic Panthers – Tray Arrows 1:3 (19:25, 25:22, 23:25, 31:33)

Panasonic Panthers – Toray Arrows 3:0 (25:21, 25:17, 25:16)

Źródło: http://www.volleyservice.ru/ http://www.legavolley.it/ http://www.euromillionsvolleyleague.be/ http://www.cvf.cz/https:// tvf.org.tr/ http://www.vleague.jp/