Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel bez straty seta pokonuje Cucine Lube Civitanovę

Drużyna Jastrzębskiego Węgla pokonała na wyjeździe ekipę Cucine Lube Civitanova w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Jastrzębianie od początku kontrolowali przebieg gry i już po trzech setach wykonali pierwszy krok w stronę awansu do półfinału.

Mecz rozpoczęli jastrzębianie od zagrywki Tomasza Fornala, ale pierwszą akcję dla swojego zespołu zakończył Robertlandy Simon (1:0). Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przystąpili do gry i szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale jastrzębianie utrzymywali ich na bezpiecznym dystansie. To jednak nie zatrzymywało rywali, którzy zdołali złapać kontakt z polskim zespołem (8:9), choć ten nie pozwolił na więcej, utrzymując inicjatywę po swojej stronie. Jastrzębianie kontrolowali grę w decydującej fazie seta, choć gospodarze nie zamierzali się poddawać. Ostatecznie jastrzębianie zapisali tę partię na swoim koncie z przewagą trzech punktów (25:22).

Drugiego seta zespoły rozpoczęły walką, jednak początkowo inicjatywę utrzymywali po swojej stronie gospodarze. Jastrzębianie przejęli prowadzenie (7:6) i między zespołami w dalszym ciągu trwała zacięta gra (11:11). Atak Trevora Clevenot wyprowadził jego ekipę na dwupunktowe prowadzenie (14:12), ale gospodarze nie tracili z nimi kontaktu, próbując odrobić straty. W decydującej fazie seta siatkarze Jastrzębskiego Węgla wyraźnie kontrolowali grę, powiększali swój dorobek punktowy i ostatecznie zwyciężyli z przewagą dwóch „oczek” (25:23).

Trzeciego seta zespoły ponownie rozpoczęły walką, lecz inicjatywę utrzymywali po swojej stronie jastrzębianie, a trzypunktowe prowadzenie poskutkowało czasem na żądanie trenera gospodarzy (8:5). Ta jednak nie zatrzymała jastrzębian, którzy powiększali swój dorobek punktowy (12:6), zaś rywale nie mogli znaleźć sposobu, aby ich zatrzymać. Pewnie zmierzali do zwycięstwa również w tej odsłonie i ostatecznie rozstrzygnęli ją na swoją korzyść z różnicą sześciu punktów (25:19).

Cucine Lube Civitanova – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

MVP: Jan Hadrava

Cucine Lube Civitanova: Gabriel Jose, Garcia Fernandez, Ricardo Lucarelli Santos De Souza, Robertlandy Simon Aties, Lucinao De Cecco, Simone Anzani, Marlon Yant Herrera, Fabio Balaso (libero) oraz Pasquale Sottile, Ivan Zaytsev,

Jastrzębski Węgiel: Jan Hadrava, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Trevor Clevenot, Tomasz Fornal, Jakub Macyra, Jakub Popiwczak (libero) oraz Stephen Boyer,

Źródło: informacja własna