Siódmy sezon Michała Kubiaka w Japonii

Jak poinformował, w mediach społecznościowych, Georges Matijasević Michał Kubika przedłużył kontrakt z japońskim Panasonic Panthers. W lidze japońskiej przyjmujący zadebiutował w sezonie 2016/2017 i od tego czasu jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Nowa umowa została podpisana do zakończenia rozgrywek 2022/2023.

Michał Kubiak już od dłuższego czasu reprezentuje barwy zagranicznych klubów grających w lidze włoskiej – Pallavolo Padwa czy tureckiej – Halbank Ankara, z którym przyjmujący wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju. W Polsce Michał Kubiak związany był między innymi z Indykpolem AZS-em Olsztyn, Politechniką Warszawską czy Jastrzębskim Węglem sięgając po medale rozgrywek krajowych oraz zagranicznych jak brązowy medal siatkarskiej Ligi Mistrzów, wywalczony w 2014 roku razem z Jastrzębskim Węglem. Natomiast od 2016 roku kapitan reprezentacji Polski związany jest z japońskim Panasonic Panthers i jak poinformował menager Michała Kubiaka – Georges Matijasević zawodnik pozostanie w Japonii również na kolejny sezon. Jak do tej pory Panasonic Panthers dwa mistrzostwa kraju, dwa srebrne medale rozgrywek, Puchar Cesarza oraz klubowe wicemistrzostwo Azji. Obecnie Panasonic Panthers zajmuje czwarte miejsce w ligowej klasyfikacji.

Michał Kubiak to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników reprezentacji Polski, która już za kilka miesięcy będą bronić złotego medalu Mistrzostw Świata wywalczonego przed czterema laty w Turynie. Biało-czerwonych poprowadzi Nikola Grbić, który na stanowisku selekcjonera zastąpił Vitala Heynena.

Źródło: Informacja własna