Poznaliśmy pary ćwierćfinałów Ligi Mistrzów

Za nami faza grupowa siatkarskiej Ligi Mistrzów z polskich zespołów, awans do ćwierćfinałów turnieju wywalczyła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel. Ponad to w kolejnej rundzie zobaczymy dwa zespoły z Rosji, trzy z Włoch oraz niemiecki Berlin Recycling Volleys.

Tegoroczna odsłona Ligi Mistrzów dostarczyła wiele emocji, a ostatecznych awans w wielu przypadkach decydowały ostatnie grupowe mecze, które zostały rozegrane w ostatnich dniach. W takiej sytuacji znalazła się między innymi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która awans do ćwierćfinałów wywalczyła z drugiego miejsca. Ostatecznie zdobywcy tytułu z ostatniego sezonu znaleźli się w kolejnej rundzie dzięki zwycięstwie nad Cucine Lube Civitanovą, która zajęła pierwsze miejsce w grupie, oraz korzystnych rezultatach pozostałych spotkań. W gronie ćwierćfinalistów znalazł się również Jastrzębski Węgiel, który nie miał sobie równych i pewnie wgrał swoją grupę. Swoich reprezentantów będzie mieć również liga włoska, ponieważ obok drużyny z Civitanovy, awansowała drużyna Sir Sicoma Monini Perugia oraz Itas Trentino, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce w grupie E. W gronie ćwierćfinalistów znalazły się również rosyjskie Dniamo Moskwa, które wygrało grupę B oraz Zenit Sankt Petersburg, który zajął drugie miejsce w grupie D, gdzie na pierwszym miejscu został sklasyfikowany niemiecki Berlin Recycling Volleys.

W drodze losowania poznaliśmy pary ćwierćfinałowe, które już 8 marca rozegrają pierwsze mecze tej rundy. Zwycięzcy swoich pojedynków awansują do półfinałów. Ewentualną pierwszą parę 1/2 finału utworzą Zenit Sankt Petersburg/Sir Sicoma Monini Perugia oraz Itas Trentino/Berlin Recycling Voleys, natomiast w drugim zestawieniu, w przypadku awansu obu polskich drużyn, może dojść do polsko-polskiego starcia ponieważ parę półfinałową utworzą Cucine Lube Civitnova/Jastrzębski Węgiel oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/Dinamo Moskwa

Pary ćwierćfinałów Ligi Mistrzów

Zenit Sankt Petersburg – Sir Sicoma Monini Perugia

Itas Trentino – Berlin Recycling Voleys

Cucine Lube Civitnova – Jastrzębski Węgiel

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Dinamo Moskwa

Źródło: Informacja własna