Aleksandar Atanasijević: „Wygraliśmy w Lublinie po świetnym spotkaniu”

PGE Skra Bełchatów w meczu dwudziestej kolejki PlusLigi bez straty seta pokonała ekipę LUK Lublin, rewanżując się tym samym za porażkę w pierwszej rundzie. „Wygraliśmy w Lublinie po świetnym spotkaniu” – powiedział po meczu Aleksandar Atanasijević.

Pojedynek w hali Globus rozpoczął się po myśli siatkarzy PGE Skry Bełchatów, którzy już w pierwszym secie narzucili swój rytm gry, wypracowali sobie przewagę i ostatecznie zwyciężyli z różnicą ośmiu punktów. Skuteczniejsi byli także w drugiej i trzeciej partii. „Zagraliśmy naprawdę dobrze zwłaszcza, że był to kolejny mecz po rozgrywkach w Pucharze CEV. Wygraliśmy w Lublinie po świetnym spotkaniu, w którym potrafiliśmy podjąć kilka ważnych decyzji. To naprawdę wspaniałe, bo w tym starciu zagraliśmy lepiej w przyjęciu w porównaniu do poprzednich spotkań i jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celów” – mówił po meczu Aleksandar Atanasijević. Przypomnijmy, że trzy dni przed pojedynkiem w ramach dwudziestej kolejki PlusLigi bełchatowianie rozegrali wyjazdowe spotkanie z drużyną CSM Arkada Galati.

W starciu w Lublinie mimo zmęczenia podróżą bełchatowianie zaprezentowali się z dobrej strony, górując we wszystkich elementach. Dobrze zagrali w bloku, ustawiając ich 7 wobec 2 po stronie rywali, a w polu zagrywki posłali 10 asów serwisowych przy 3 w obozie przeciwników. Skuteczniejsi byli także w przyjęciu, notując je na poziomie 42% wobec 33% jakości gospodarzy. W ataku natomiast zagrali ze skutecznością 61% przy 47% przeciwników. „Ważne było, żeby zdobyć trzy punkty i mamy je, to jest super uczucie. Wiedzieliśmy, że musimy wykorzystać to, że gramy dobrze. Na początku sezonu nie wyglądało to dobrze, ale teraz jest coraz lepiej” – zaznaczył serbski atakujący.

Bełchatowianie aktualnie plasują się na trzecim miejscu w tabeli PlusLigi, tracąc po trzy punkty do zespołu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla. Obie drużyny mają jednak do rozegrania zaległe spotkania. Zdobyty przez siatkarzy PGE Skry Bełchatów komplet punktów jest zatem cenny w kontekście zajęcia jak najlepszej lokaty przed fazą play-off. Kolejną szansę na ligowe „oczka” będą mieli w meczu z Asseco Resovią Rzeszów.

Źródło: Informacja własna