Liga Mistrzów: Warszawianie ponownie wygrywają po czterech setach

Siatkarze Projektu Warszawa po raz drugi pokonali ekipę VC Greenyard Maaseik w pojedynku fazy grupowej Ligi Mistrzów. Warszawianie ulegli rywalom jedynie w pierwszej partii, zaś w kolejnych wyraźnie utrzymywali kontrolę nad grą.

Mecz rozpoczął się wyrównanie (2:2). Gospodarze pojedynku dosyć szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (8:4), ale warszawianie walczyli o odrobienie strat. Siatkarze belgijskiego zespołu utrzymywali ich na bezpiecznym dystansie (15:11), jednak przyjezdni nie zamierzali poddawać się bez walki. Zdołali zmniejszyć straty do dwóch punktów (14:16), a decydującym fragmencie seta utrzymywali kontakt z przeciwnikami. Gospodarze nie pozwolili sobie na stratę inicjatywy, ponownie odskoczyli rywalom i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą czterech „oczek” (25:21).

Drugiego seta korzystniej rozpoczęli gospodarze (3:0). Warszawianie przystąpili do gry, wyrównali wynik i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Utrzymywali przewagę po swojej stronie, a w decydującej fazie seta powiększali ją (20:15). Ostatecznie drugą partię zapisali na swoim koncie z różnicą ośmiu punktów (25:17).

Trzecią odsłonę dwupunktowym prowadzeniem zainaugurowali siatkarze Projektu Warszawa (2:0). Gospodarze meczu szybko przystąpili do gry, ale inicjatywę utrzymywali po swojej stronie warszawianie. Powiększali swój dorobek punktowy (10:5), lecz przeciwnicy nie zamierzali składać broni i walczyli o odrobienie strat. Zmniejszyli je do dwóch „oczek” (9:11), ale siatkarze polskiej drużyny nie pozwalali na więcej. Kontrolowali grę w decydującej fazie seta i ostatecznie w tej partii zwyciężyli z różnicą siedmiu „oczek” (25:18).

Czwartego seta trzypunktowym prowadzeniem zainaugurowali warszawianie (3:0). Gospodarze meczu przystąpili do gry, ale przewagę utrzymywali po swojej stronie przyjezdni. Utrzymywali rywali na dystans i wyraźnie kontrowali grę również w tym secie (22:15). Ostatecznie przypieczętowali zwycięstwo z różnicą siedmiu punktów(25:18)

VC Greenyard Maaseik – Projekt Warszawa 1:3 (25:21, 17:25, 18:25, 18:25)

Składy dużyn:

VC Greenyard Maaseik: Henri Treial, Gilles Lomba, Lazar Cirovic, Rener Vanker, Guazzelli Bonatto, Jolan Cox, Martin Perrin (libero) oraz Ferre Reggers, Jan Martinez Franchi

Projekt Warszawa: Angel Trinidad De Haro, Janusz Gałązka, Andrzej Wrona, Michał Superlak, Mateusz Janikowski, Jan Fornal, Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny, Jay Blankenau, Dušan Petković,

Źródło: Informacja własna