Liga Mistrzów: Lokomotiv Novosybirsk lepszy od wicemistrzów Polski

W przełożonym meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mierzyła się z zespołem Lokomotivu Novosybirsk. Spotkanie lepiej rozpoczął rosyjski zespół, który lepiej radził sobie w zagrywce, potrzebował czterech setów by odnieść kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Natomiast kędzierzynianie zdołali na swoim koncie zapisać tylko drugiego seta.

Spotkanie w Novosybirsku rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia miejscowej drużyny (3:0), a pierwszy punkt dla kędzierzynian kilka chwil później zdobył Łukasz Kaczmarek (1:3). Jednak pojedyncze akcje wicemistrzów Polski nie wystarczały na świetnie dysponowanych rywali, którzy skutecznie grali w ataku, a także sprawiali sporo problemów zagrywką (16:9). Dodatkowo zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla popełniali sporo błędów własnych, a kolejne akcje w końcówce seta kończył Dražen Luburić (23:13). Punktował jeszcze David Smith (16:24), lecz kilka chwil później seta zakończył Iljas Kurkajew (25:18).

Drugą partię od mocnego ataku rozpoczął Kamil Semeniuk (1:0), ale kilka chwil później rosyjski zespół punktował blokiem (6:4). Jednak kędzierzynianie szybko doprowadzili do remisu (7:7) i w kolejnych fragmentach gra toczyła się punkt za punkt. Z pola zagrywki punktował David Smith (10:8). Po drugiej stronie siatki ręki nie zwalniał Dražen Luburić (14:15), jednak nie do zatrzymania był Kamil Semeniuk (18:15). W końcówce wicemistrzowie Polski utrzymywali zaliczkę, którą powiększały dobre akcje Aleksandra Śliwki (23:19), jednak zawodnicy Lokomoivu Novosybirsk cierpliwie odrabiali starty i po skutecznym bloku tracili do rywali już tylko punkt (22:23). Ostatecznie seta na swoim koncie zapisali kędzierzynianie, którzy tym samym wyrównali wynik meczu (25:23).

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanego fragmentu gry (4:4), a kolejne ataki kończył Iljas Kurkajew (6:5). Kolejne punkty na konto swojej drużyny zapisywał również Dražen Luburić (10:8), natomiast po polskiej stronie siatki po raz kolejny punktował Kamil Semeniuk (10:11). Jednak wraz z rozwojem seta dobra gra Johna Perrina i Dražena Luburicia pozwoliły rosyjskiej drużynie na zbudowanie pięciopunktowej przewagi (16:11). Serię rywali przerwał atak Kamila Semeniuka z szóstej strefy (12:18), jednak pojedyncze akcje nie wystarczyły na rozpędzonych rywali, którzy utrzymywali zaliczkę i po mocnym ataku Iljasa Kurkajewa zakończyli seta (25:17).

Czwarta partia rozpoczęła się od wymiany punktów między zespołami (2:2), a wyrównana gra utrzymywała się również w kolejnych fragmentach (10:10). Następne akcje lepiej układały się dla zawodników Lokomotivu Novosybirsk, gdzie skutecznie punktował Dražen Luburić (13:10). Serię rywali przerwało skuteczne obicie bloku przez Łukasza Kaczmarka (12:15), a z pola zagrywki punktował Aleksander Śliwka (14:16). Jednak kolejne punkty zdobywał Dmitrii Lyzik (19:15), a rosyjska drużyna utrzymywała zaliczkę punktową w końcówce seta (21:18). Kilka chwil później z pola zagrywki punktował Dražen Luburić (24:19), a seta i całe spotkanie zakończył Sergey Savin (25:20)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lokomotiv Novosybirsk 0:3

(18:25; 25:23; 17:25; 20:25)